شاگردان امیر قلعه نویی در اولین بازی خود در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر به خوزستان سفر کرده و با مدافع عنوان قهرمانی به رقابت خواهند پرداخت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم استقلال خوزستان و تراکتورسازی از ساعت ۱۵:۳۰ روز پنجشنبه ۲۳ دی ماه، در چارچوب دیداری حساس از سری رقابت های هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور به مصاف هم خواهند رفت.

سرخپوشان تراکتورسازی که با خریدها و تدارکات خود قبل از آغاز رقابت های لیگ، نشان داده بودند که هدفی جز قهرمانی پیش روی خود نمی بیند، توانستند در پانزده دیدار نیم فصل اول خود با کسب ۳۰ امتیاز در رتبه دوم جدول رده بندی، پشت سر پرسپولیس ۳۲ امتیازی جای گرفته و جزو مدعیان اصلی قهرمانی قرار بگیرند.

شاگردان قلعه نویی در نیم فصل اول تنها یک باخت را متحمل شدند و پس از پرسپولیس با دریافت ۱۱ گل دارای دومین خط دفاع برتر لیگ می باشند. آمار در خط حمله و فاز هجومی نیز برای تراکتورسازان به همین ترتیب عالی می باشد، آن ها با به ثمر رساندن ۲۴ گل دارای بهترین خط حمله لیگ می باشند، در حالی که رقیب اصلی و مستقیمشان در راه قهرمانی، پرسپولیس، موفق شده تنها ۱۸ گل وارد دروازه حریفان کند.

تراکتور

به طور کلی تراکورسازی در این فصل از هر نظر دارای شرایط بسیار خوبی برای دست یافتن به اولین قهرمانی خود در رقابت های لیگ برتر می باشد، هواداران نیز امیدوارند در نیم فصل دوم با ادامه روند خوب نتایج، آماده شدن استادیوم یادگارامام و از همه مهمتر، عملکرد قابل قبول بازیکنان جدیدالورود تیم، در پایان فصل جشن قهرمانی برپا کنند.

در نقل و انتقالات نیم فصل، سروش رفیعی با اتمام دوران خدمت سربازی خود در تراکتور، به تیم رقیب، پرسپولیس منتقل شد و در مقابل، امید عالیشاه و احمد نوراللهی از این تیم به جمع سرخپوشان آذربایجان اضافه شدند. این نقل و انتقال بین دو رقیب مستقیم قهرمانی منصفانه به نظر می رسد و احتمالا دو بازیکن جدید تراکتور می توانند جای خالی رفیعی را در میانه میدان برای این تیم پر کنند.

امیر قلعه نویی همچنین با رفع مصدومیت شریفی و عملکرد خوب محمد نوری و فرزاد حاتمی در بازی های اخیر، دست خود را برای چینش ترکیب های متنوع باز تر می بیند. در حال حاضر شریفی، حاتمی و ادینهو هر یک توان این را دارند که به عنوان مهاجم در ترکیب قرار بگیرند، کیانی، عالیشاه، نوری، ابراهیمی، نوراللهی، گودرزی و کرار نیز هافبک های تخصصی این تیم هستند که در صورت بازی با تک مهاجم – همچون اکثر بازی های نیم فصل اول – و استفاده از حاتمی در این پست، ادینهو و شریفی نیز می توانند در زمره هافبک های تهاجمی در ترکیب قرار گیرند.

38694a7e-db17-435a-b821-894550c79fbb

با این اوصاف می توان شانس خوبی را برای سرخپوشان تراکتور در مسیر قهرمانی متصور بود. آن ها در اولین بازی خود در نیم فصل دوم رقابت ها به مصاف استقلال خوزستان خواهند رفت. تیمی که در بازی رفت، تراکتور را در تبریز با نتیجه تساوی دو بر دو متوقف نمود.

شاگردان سیروس پورموسوی در حال حاضر با کسب ۱۸ امتیاز در رتبه دهم جدول ۱۵ تیمی رقابت های لیگ برتر قرار دارند که در صورت از دست دادن امتیاز مقابل تراکتور، می توانند تا دو رده دیگر نیز در جدول سقوط کنند. از طرف دیگر جدایی ستاره های اصلی این تیم همچون رحیم زهیوی، میثم دورقی، عزت الله پورقاز و سیدجلال عبدی کار این تیم را برای نیم فصل دوم سخت تر کرده است.

البته بازیکنان صاحب نامی چون آرش افشین، آلویز نانگ، پیمان حشمتی و مصطفی ماهی به ترکیب خوزستانی ها اضافه شده اند اما آن ها برای هماهنگی با سایر بازیکنان به چند بازی محتاج خواهند بود و همین فرصت مناسبی است تا سرخپوشان تراکتور سه امتیاز حساس بازی را به اندوخته های خود اضافه کند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان امیرقلعه نویی  می توانند روند بدون باخت و فوق العاده خود در بازی های خارج از خانه را با ترکیبی نسبتا جدید ادامه داده و با کسب امتیازات کامل بازی مقابل استقلال خوزستان، که برای قهرمانی نیاز مبرمی به آن ها خواهند داشت، به تبریز بازگردند یا اینکه مدافع عنوان قهرمانی در خانه خود سرخپوشان را متوقف خواهد کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :