به گزارش تبریزمن، جنگ تمام عیار، کارزار تکنیک و تاکتیک و تعصب و غیرت، چیزی فراتر از فوتبال؛ تنها یک روز به حساس ترین بازی فوتبال آلمان باقی مانده است.

مکان: سیگنال ایدونا پارک، دورتموند

زمان: پانزده اسفند ماه ۱۳۹۴، ساعت ۲۱ به وقت تهران

پخش زنده: شبکه ورزش سیما

پیش بازی

این بازی بهترین فرصت دورتموند برای نزدیک شدن به بایرن صدرنشین است. با توجه به شکست باواریایی ها در آلینز آرنا مقابل ماینتس، زنبور ها حالا در ۵ امتیازی این تیم هستند و امیدوارند با پیروزی در این دیدار به یک قدمی بایرن برسند. اگر بخواهیم فرم این تیم را بررسی کنیم باید بگوییم که زنبور ها در ۵ بازی اخیر بهترین عملکرد بین تیم های بوندس لیگایی را داشتند. از ۱۵ امتیاز ممکن، شاگردان توخل ۱۳ امتیاز کسب کرده اند و تنها یک بار مقابل هرتا برلین متوقف شده اند. البته نقطه منفی در کارنامه آنها این است که در ۵ بازی اخیر در بوندس لیگا، تعداد گل های آنها از میانگین بسیار پایین تر آمده است چرا که آنها تنها ۷ گل به ثمر رسانده اند. در مقابل چیزی که بسیار تحسین برانگیز است، این است که آنها در ۵ بازی اخیر تنها ۱ گل دریافت کرده اند.

پس از شکست عجیب مقابل ماینتس، بایرن به دنبال این است که خیلی سریع به فرم خوب خود بازگردد و دوباره اختلاف خود با رتبه دوم را به ۸ امتیاز برساند. آنها از ۵ بازی آخرشان در بوندس لیگا موفق به کسب ۱۰ امتیاز با ۳ پیروزی، ۱ تساوی و ۱ شکست شده اند. آنها در این ۵ بازی ۹ گل زده اند و ۴ گل دریافت کرده اند، نقطه منفی این آمار اینجا است که از این ۴ گل، ۲ گل در بازی مقابل ماینتس دریافت شد، جایی که آنها تنها ۱ گل زدند و بازی را باختند.

۵ بازی پیشین دو تیم

تاریخچه دیدار های دو تیم

دو تیم تا کنون ۹۳ بار به مصاف هم رفته اند که ۴۲ پیروزی سهم بایرن مونیخ و ۲۳ پیروزی سهم دورتموند بوده است. ۲۸ بازی نیز بدون برنده بوده است. خط حمله بایرن با ۱۷۵ گل عملکرد بهترین نسبت به خط حمله دورتموند با ۱۱۶ گل داشته است.

۵ رویارویی پیشین دو تیم

دیدار رفت

روبرت لواندوفسکی و توماس مولر هر کدام دو گل به ثمر رساندند تا بایرن مونیخ با پیروزی ۵-۱ اختلاف خود با دورتموند را به ۷ امتیاز برساند.

ترکیب احتمالی دو تیم

بروسیا دورتموند؛ بورکی، پیزچک، بندر، هوملز، اشملزر، وایگل، گوندوان، کاگاوا، میکیتاریان، رویس، اوبامیانگ

غایبان؛ سوکراتیس

بایرن مونیخ؛ نویر، لام، کیمیش، آلابا، برنات، آلونسو، روبن، مولر، تیاگو، کاستا، لواندوفسکی

غایبان؛ بداشتوبر، بواتنگ، مارتینز

نگاهی به درکلاسیکر از دیدگاه متفاوت

پر واضح است که بایرن مونیخ دوست ندارد هر سه امتیاز را در دورتموند از دست بدهد. هر چند به شخصه نمی توان راجع به طرز فکر تیم صحبت کرد، اما بعید است بایرن به این بازی به عنوان نقطه چرخش فصل نگاه کند.

فاصله زیاد بایرن مونیخ با تیم های دوم و سوم چیزی است که در دو فصل گذشته به خوبی قابل مشاهده بوده است. در این صورت اگر باواریایی ها این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند می توانند از کسب چهارمین قهرمانی متوالی در بوندس لیگا مطمئن باشند. این باعث می شود تا تیم تنها به لیگ قهرمانان فکر کند و ترکیب اصلی هم سالم بماند.

برای دورتموند، ماندن در کورس قهرمانی و در نهایت قهرمان شدن در این رقابت می تواند هدف اصلی کل فصل باشد. هر چند آنها هنوز هم شانس دارند و در لیگ اروپا نیز می توانند قهرمان شوند. علی رغم هر نتیجه ای که در پایان بازی شنبه و پایان فصل به دست بیاید، طرفداران این تیم باید از عملکرد توخل در فصل اول راضی باشند.

دانستنی های بازی

  • بایرن تنها ۵ امتیاز اختلاف با دورتموند دارد، کمترین اختلاف امتیاز از هفته شانزدهم.

  • دورتموند بیشتر از هر تیم رده دومی در تاریخ بوندس لیگا تا اینجا امتیاز گرفته است. با این ۵۷ امتیاز، دورتموند در ۴۵ دور از ۵۲ دور پیشین بوندس لیگا پس از هفته ۲۴ صدرنشین می بودند.

  • دورتموند هنوز در سال ۲۰۱۶ شکست نخورده است. ۹ پیروزی و ۱ تساوی و ۷ پیروزی پیاپی در تمامی رقابت ها حاصل کار آنها است.

  • پپ گواردیولا و توماس توخل بهترین آمار پیروزی با بایرن مونیخ و دورتموند را در اختیار دارند.

  • در این فصل دورتموند بهترین آمار بازی های خانگی را دارد. ۱۰ پیروزی و تنها ۱ تساوی. آخرین شکست خانگی آنها مقابل بایرن مونیخ به آوریل ۲۰۱۵ باز می گردد، جایی که آنها با تک گل لواندوفسکی ۱-۰ باختند.

  • بایرن دیدار رفت را با نتیجه ۵-۱ برد و از آن زمان، زنبور ها دو امتیاز بیشتر از باواریایی ها کسب کرده اند.

  • پیر امریک اوبامیانگ حداقل یک گل در بازی های خانگی این فصلش به ثمر رسانده است. ملی پوش گابونی با یک گل دیگر می تواند به جمع یوپ هاینکس و گرد مولر که این رکورد را در اختیار دارند بپیوندد.

  • بهترین گلزنان لیگ یعنی روبرت لواندوفسکی و پیر امریک اوبامیانگ روی هم ۴۵ گل به ثمر رسانده اند. این آمار بهترین آمار بین دو بازیکن در ۴۲ سال اخیر است.

  • ۱۸ عنوان از ۲۲ عنوان گذشته بوندس لیگا به بایرن یا دورتموند رسیده است.

پیش بینی

در بازی شنبه مقابل وولفسبورگ مانوئل نویر ۸ سیو داشت، بیشتری تعداد سیو از زمان پیوستن به بایرن مونیخ. خط دفاع پپ گواردیولا در چند هفته اخیر با نوار چسب خودش را نگه داشته است و هشت شوتی که در بازی مقابل گرگ ها روانه دروازه نویر شده است نگران کننده است. ماینتس  فوتبالی فشرده و دفاعی ارائه داد و با ضد حملات به موقع دفاع بایرن را حسابی اذیت کرد. دورتموند در این فصل با ۸ گل از روی ضدحمله بهترین تیم از این حیث است. بایرن نمی تواند اجازه دهد که دورتموند به دفاع ضربه بزند. اگر بخواهیم بین قلب و مغز، مغز را انتخاب کنیم، باید بگوییم نتیجه احتمالی این دیدار ۲-۲ خواهد بود. هر دو تیم بدون شک گل خواهند زد زیرا بهترین خطوط حمله بوندس لیگا را در اختیار دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :