مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از میزبانی پارک بزرگ ائل گلی از نخستین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مهندس محمدحسین حسن زاده با اشاره به اینکه نخستین جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» منطقه دو کشور با مشارکت استان های شمالغرب برپا می شود، اظهار داشت: استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در این جشنواره حضور می یابند.

مهندس حسن زاده با تاکید بر اینکه فضاهای سبز و پارکها امروزه می توانند کارکردهای مختلفی را به خود اختصاص دهند، گفت: در این بین پارک ائل گلی تبریز به دلیل موقعیت خاص و جایگاه فرهنگی تاریخی منحصر بفرد، می تواند بستر مناسبی برای میزبانی از رویدادهای ملی و منطقه ای باشد.

72

وی با بیان اینکه جشنواره‌های سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در هشت منطقه از کشور برگزار می‌شود و آذربایجان شرقی میزبان استان های منطقه دو است، تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در جذب گردشگر و معرفی فرهنگ مردم مناطق مختلف کشور به ویژه در زمینه نحوه پخت غذاهای محلی موثر است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز یادآور شد: این جشنواره در ۶۰ غرفه نمایشگاهی و در سه بخش، عرضه غذاهای بومی و سنتی، برگزاری مسابقه برای معرفی غرفه های برتر و آیین ها و آداب پخت غذا از ۱۳ تا ۱۵ مرداد در محل پارک ائل گلی تبریز برگزار می شود.

مهندس حسن زاده ادامه داد: رویکرد اصلی این جشنواره فرهنگی است و به همین منظور در بخشی از جشنواره به معرفی فرهنگی منطقه پرداخته خواهد شد در این راستا در محل تالار اندیشه سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، کارگاههای آموزشی فرهنگ و  پخت غذاهای منسوخ و یا در حال فراموشی توسط اساتید چهار استان شرکت کننده در طول این سه روز برگزار خواهد شد و همچنین نمایشگاه صنایع دستی و ورک شاپ های مرتبط با تهیه ظروف طبخ و سرو غذا نیز در کنار جشنواره دایر خواهد بود.

گفتنی است، این جشنواره با مشارکت سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری شهرداری تبریز، نیروی انتظامی، اورژانس، شبکه بهداشت و درمان، اداره کل فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم پزشکی، تشکل های مردم نهاد و سایر ارگان ها برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :