با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، پارک طبیعت و مجموعه حیات وحش و مرکز نگهداری از حیوانات عون بن علی در تبریز افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی روز سه شنبه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، هدف اجرای این طرح را حفظ تنوع زیستی ، گونه های گیاهی و جانوری منطقه و جلوگیری از انقراض گونه های حمایت شده اعلام کرد.

قاسمی اظهارکرد: این محل بر اساس بررسی های اولیه قابلیت زیستگاهی برخی گونه های پستانداران بزرگ جثه استان و استانداردهای لازم برای نگهداری گونه بصورت نیمه طبیعی را دارد.

وی افزود: اطلاع رسانی ، آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی ، ایجاد علاقه مندی به حیات وحش و حفظ محیط زیست و آشنایی بیشتر مردم با اهداف و فعالیت های سازمان حفاظت محیط زیست از جمله دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.

قاسمی با اعلام اینکه بخشی از مرکز به عنوان تیمارگاه گونه های آسیب دیده و نیازمند تیمار، زیر نظر کارشناسان این نهاد اختصاص یافته است، گفت: پرورش ، زاد آوری ، رها سازی و احیاء گونه در طبیعت با توجه به بروز خشکسالی در سال های اخیر، شکار غیر مجاز و بی رویه ، منجر به کاهش جمعیت گونه در منطقه شده است.

قاسمی وسعت این طرح را ۸۰ هکتار اعلام کرد و افزود: در فاز اول ۴۰ هکتار آن مورد بهره برداری قرار می گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :