رئیس هیئت ‌مدیره شرکت ایتالیایی ‘آی دبلیو اس’ و معاون سابق وزیر اقتصاد این کشور با بیان این‌ که ایتالیا پیشینه طولانی در ارتباط با ایران دارد، گفت: پایان تحریم‌ها علیه ایران و شرایط جدید این کشور در عرصه‌ بین‌المللی، آینده خوبی برای همکاری‌‌های عملی، ترسیم کرده است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز ‘آلدولفو اورسو’ روز چهارشنبه در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: با توجه به پیشینه ارتباطات خود با کشورهای مختلف خاورمیانه و شناختی که از تاریخ، فرهنگ و شرایط بین‌المللی تبریز دارم، معتقدم تبریز می‌تواند نقش قابل‌توجهی در روابط اقتصادی دو کشور داشته باشد.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به ایتالیا و زمینه‌های مهمی که در جریان این سفر برای توسعه ارتباطات دو کشور مطرح شده است، گفت: در شرایطی که خاورمیانه گرفتار یک ناامنی است، فضای امن جمهوری اسلامی ایران، موجب شده است اشتیاق خاصی از سوی بخش‌های خصوصی ایتالیا برای همکاری با ایران ایجاد شود.

عضو سابق پارلمان ایتالیا با اشاره به قابلیت‌های همکاری شرکت متبوع اش در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری اضافه کرد: این همکاری می‌تواند در زمینه‌های قطار شهری، انرژی‌های تجدیدپذیر و بازیافت پسماند، مطرح و عملی شود.

وی برگزاری نمایشگاه‌های مشترک را در راستای توسعه ارتباطات طرفین مهم خواند و افزود: تجربه حضور تهران در نمایشگاه بولونیای ایتالیا نشان می‌دهد که تبریز نیز با برخورداری از قابلیت‌های ویژه گردشگری، می‌تواند نماینده شایسته‌ای برای حضور در مناسبات مشابه باشد.

شهردار تبریز نیز در این دیدار بر لزوم تحقق عملی زمینه‌های همکاری دو طرف در حوزه‌های مختلف گردشگری، خدماتی و عمرانی تاکید کرد.

صادق نجفی با اشاره به پیشینه اقتصادی و صنعتی شهر تبریز خاطرنشان کرد: تبریز به واسطه موقیعت ویژه جغرافیایی، استقرار در مسیر اقتصادی جاده ابریشم و سرمایه‌های ارزشمند انسانی، از دیرباز دروازه ورود فناوری‌های مختلف بوده است.
وی افزود: همین امر موجب پیشیتازی این شهر در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی شده و نام آن را به عنوان شهر اولین‌ها مطرح کرده است.

نجفی با بیان این‌ که با برخورداری از این پشتوانه ارزشمند، مصمم به توسعه روابط با مدیریت شهری ایتالیا هستیم، اظهارکرد: بسترهای ارزشمند توسعه کلان‌ شهر تبریز در محورهای عمرانی، طرح های زیست ‌محیطی و حمل ‌و ‌نقل ترکیبی، فرصت مناسبی است که می‌تواند مورد توجه فعالان سرمایه‌گذاری و صنعتی ایتالیایی قرار بگیرد.

وی گفت: معتقدیم این اقدامات باید با پشتوانه یک اراده مشترک، فراتر از جنبه‌ های مذاکراتی پیگیری شود و نمود عملی برای منافع متقابل داشته باشد.

شهردار تبریز انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ را مهم‌ترین نقطه تعامل طرفین برشمرد و افزود: این شهرداری با تعریف برخی مشوق‌‌ های سرمایه گذاری، تسهیلات لازم را برای توسعه زیرساخت ‌های گردشگری، مقرر کرده است و این امر می‌تواند یک فرصت ایده‌آل برای عموم فعالان اقتصادی باشد.

وی بر لزوم برگزاری مناسبات مشترک فرهنگی و نمایشگاه‌ های تخصصی صنایع دستی و گردشگری به میزبانی متقابل دو طرف تاکید کرد.

رئیس شرکت ایتالیایی ‘آی دبلیو اس’ که پیش از این معاونت وزارت اقتصاد و عضویت در پارلمان این کشور را داشته است، برای انجام سفر کاری در تبریز به سر می برد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :