پاکبانان سختکوش با تلاش عاشقانه خویش پاکیزگی شهر را رقم می زنند و با از جان گذشتگی خستگی ناپذیر خود عنوان شهر سالم ، پاکیزه و زیبا را برای تبریز به ارمغان می اورند.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در مراسم تجلیل از کارگران حوزه خدمات شهری شهرداری تبریز که از سوی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز ترتیب یافته بود با اعلام این مطلب ، اظهار داشت : به عنوان یک عضو مجموعه خدوم شهرداری تبریز افتخار می کنم که در خدمت مردان سختکوش هستم که با کار و تلاش خویش موجبات پاکیزگی تبریز را فراهم می سازند.

وی پاکیزگی و تنظیف محیط شهری را از مشخصه های توسعه یافتگی تبریز عنوان نمود و با اشاره به ضرورت رسیدگی به مسایل رفاهی این قشر زحمتکش شهرداری گفت : اجازه نخواهم داد در مجموعه شهرداری تبریز در حق کارگران و پاکبانان اجحافی صورت گیرد.

وی افزود : خادم اصلی شما در مجموعه شهرداری تنها یک نفر است و آن شخص شهردار است که وظیفه دارد تا در احقاق حقوق حقه شما عزیزان تلاش کند.

شهردار تبریز با تأکید بر این موضوع که اجازه نخواهد داد به بهانه های مختلف از شأن و منزلت کارگران صدیق شهرداری استفاده ابزاری و تبلیغاتی شود چرا که هم خودم را کارگر می دانم و هم در حمایت از حق و حقوق کارگران سر سخت هستم ، از این رو همواره بر توجه نمودن به مسایل کارگری و رفع مشکلات این عزیزان تأکید داشته و دارم و امسال نیز با اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال رسیدگی به مسایل رفاهی کارگران را در دستور کار قرار داده ایم.

وی همچنین قدردانی از همت و همدلی شورای اسلامی شهر تبریز در رسیدگی به مشکلات کارگران گفت : افتخار می کنم در کنار اعضای شورای اسلامی شهری هستم که اصلی ترین دغدغه شان حل مسایل کارگری است.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به دو حادثه رانندگی که منجر به فوت و مسدومیت شدید دو نفر از پاکبانان زحمتکش در حین انجام مأموریت گردید ضمن ابراز تأثر خویش از وقوع اینگونه حوادث دلخراش و همچنین با ابراز تأسف از اقدام ناجوانمردانه رانندگان خاطی که پس از برخورد با پاکبانان از صحنه حادثه گریخته اند ، گفت : چنانچه رانندگان خطا کار از صحنه نمی گریختند چه بسا با اقدام سریع و رساندن به موقع مسدومین به مراکز درمانی خانواده ای داغدار نمی شد.

وی در همین ارتباط افزود : به منظور حفظ امنیت جانی پاکبانان و کارگران حوزه خدمات شهری تمهیدات لازم اتخاذ شده تا سریعا نسبت به خریداری جاروب های مکانیزه اقدام شود تا در معابری که امکان حادثه خیزی آن وجود دارد مورد استفاده قرار گیرند.

شهر تبریز در بخشی از سخنانش ضمن تبریک عید میلاد اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امیر المومنین علی (ع) روز پدر ، روز کارگر و روز معلم را نیز تبریک گفته اظهار داشت : ما در شهرداری و شورای شهر هم قسم شده ایم تا تبریز را در شأن شهروندان غیور و فهیم اش که به تعبیر مقام معظم رهبری مردمی زمین شناس ، آگاه و موقع سنج می باشند بسازیم.

در ادامه این مراسم که با حضور دکتر شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز برگزار گردید. خانم دکتر حضرتی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر طی سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر ، روز کارگر و روز معلم ، گفت : شأن کارگر بسیار والاست و زیبنده نیست به بهانه های تبلیغاتی مورد استفاده ابزاری قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به تلاش و عزم جدی شورای اسلامی شهر تبریز در حل مسایل و مشکلات کارگری ابراز امیدواری نمود تا موضوع همسان سازی کلیه قراردادهای شهرداری تبری که آقای شهردار دستور آن را صادر کرده اند امسال محقق شود و تمامی خادمین مجموعه عظیم شهرداری به طور برابر از امکانات رفاهی شهرداری بهره مند گردند.

شایان ذکر است در خاتمه این مراسم جشن که با اجرای موسیقی زنده ، ژانگولر بازی ، تردستی و شعبده بازی و همچنین اجرای نمایش طنز همراه بود ، تعدادی از پاکبانان نمونه که پس از گذراندن دوره آموزش پاکبانی ، در ازمون کسب مهارت پاکبانی نمرات برتر را کسب نموده بودند با اهدای لوح سپاس و گواهینامه کسب مهارت و هدایای ویژه مورد تجلیل قرار گرفتند.











 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :