مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: پایانه ‌های ورود و خروج مسافر به دلیل تاثیر روانی که بر گردشگران می گذارد بسیار حائز اهمیت و از این بابت پایانه مرکزی تبریز پروژه ای بسیار ارزشمند است.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق‌پرست یادآور شد: پایانه مسافربری تبریز در سال های گذشته از وضعیت مطلوبی برخوردار نبود ولی آنچه که امروز از ترمینال تبریز میبینیم پروژه ای ارزشمند ودر شان تبریز است.

وی با اشاره به اهمیت توریسم پایدار در دنیا خاطرنشان کرد: در حال حاضر توریسم پایدار در دنیا جایگاه ویژه ای دارد و حجم وسیعی از سفرها از طریق اتوبوس و قطار انجام میشود از این رو پایانه های ورود و خروج مسافر بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به معماری این پروژه افزود: پایانه  مرکزی تبریز از لحاظ معماری شاخصه های اصلی یک ترمینال را دارد و حالت دعوت کننده و پخش کننده دارد و همچنین در هنگام ورود تداعی کننده ورود به یک شهر بزرگ و پویا است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی همچنین گفت: امیدواریم با توجه ویژه به فضای سبز محوطه و همچنین توجه به معماری داخلی همچون چینش محصولات فروشگاه ها شاهد زیبایی بصری بیشتر در این مجموعه باشیم.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه در تبریز ۲۰۱۸ خاطر نشان کرد: این پروژه برای تبریز ۲۰۱۸ غنیمتی بزرگ است و می توان گفت یکی از مسائل اصلی زیرساختی با افتتاح پایانه مرکزی تبریز حل شده است و اولین گام برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ محسوب می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :