اختراعی جدید که به نام ایرینگ Airing شناخته می شود مبارزه با آپنه خواب – و در کل خروپف – را هدف گذاری کرده است. این وسیله از فشار هوا برای باز نگه داشتن مجراهای تنفسی استفاده می کند.

به گزارش تبریزمن، یک چهارم از تمام بزرگسالان جهان به طور مرتب هنگامی که خواب هستند، خروپف می کنند. این شرایط می تواند برای افرادی که شب هنگام مجبور هستند به صدای خروپف شما گوش دهند، آزاردهنده باشد و البته برای فردی که خروپف می کند نیز می تواند خطرناک باشد.

صدای خروپف هنگامی شکل می گیرد که جریان هوا در پشت دهان و بینی مسدود شده است. این مساله می تواند چرخه خواب فرد را برهم زده و در موارد شدیدتر نشانه ای از آپنه خواب باشد. آپنه خواب اختلالی است که در آن مسیر جریان هوای بالایی فرد طی خواب مسدود می شود و توقف ۱۰ ثانیه یا بیشتر بین تنفس وی ایجاد می کند.

اختراعی جدید که به نام ایرینگ (Airing) شناخته می شود مبارزه با آپنه خواب – و در کل خروپف – را هدف گذاری کرده است. این وسیله از فشار هوا برای باز نگه داشتن مجراهای تنفسی استفاده می کند. در ادامه با این دستگاه بیشتر آشنا می شویم.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

همانند دیگر دستگاه های آپنه خواب، ایرینگ هوا را به داخل مجراهای تنفسی فردی که از آن استفاده می کند، ارسال می کند تا از مسدود شدن آنها جلوگیری کند. این مساله از خروپف نیز جلوگیری می کند زیرا از باز بودن مسیرهای جریان هوا اطمینان حاصل می شود.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

برای انجام این کار، ایرینگ از صدها صفحه میکرو دمنده کوچک استفاده می کند که به واسطه نیروی الکترواستاتیک باز و بسته می شوند. هنگامی که صفحات دارای بار مخالف هستند همانند دستگاه دم به یکدیگر جذب و فشرده می شوند. هر پمپ کوچک این کار را هزاران بار در ثانیه انجام می دهد تا جریان هوا ایجاد شود.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

هوا از دو ورودی وارد می شود که از لاستیک سیلیکونی ساخته شده اند. ورودی های هوا یک قفل داخل بینی شکل می دهند تا فشار هوا را حفظ کرده و از باقی ماندن دستگاه در جای خود هنگامی که فرد خواب است، اطمینان حاصل شود.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

ایرینگ از باتری های روی-هوا نیرو می گیرد که قدرتمند و سبک وزن هستند. این دستگاه کمتر از یک اونس (۲۸ گرم) وزن دارد و می تواند تا هشت ساعت فعال باشد. اما باتری ها قابل شارژ نیستند و از این رو هر ایرینگ تنها یک بار قابل استفاده است.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

در حال حاضر، ایرینگ به صورت تجاری در دسترس نیست اما کمپین تامین مالی آن در وب سایت ایندی‌گوگو با موفقیت به هدف خود دست یافته است.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

برای هر ایرینگ برچسب قیمت خرده فروشی ۳ دلار تعیین شده است که برای یک دستگاه یکبار مصرف ارزان محسوب نمی شود.

پایانی بر مشکل آزاردهنده خروپف با «ایرینگ»

با این وجود، ایرینگ می تواند راه حلی بسیار راحت‌تر نسبت به دیگر ابزارهای مبارزه با آپنه خواب ارائه کرده و برای همیشه به مشکل خروپف پایان دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :