ماشین‌سازی تبریز با پیروزی قاطعانه مقابل مس رفسنجان، به حسرت ۲۰ ساله دوری از لیگ برتر پایان داد.

به گزارش تبریزمن، در چارچوب هفته سی‌وهفتم لیگ دسته یک، دو تیم ماشین‌سازی تبریز و مس رفسنجان، به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی سه بر صفر تیم میزبان به پایان رسید.

ترکیب ماشین‌سازی:

سیدمهدی اسلامی، پویا سیف‌پناهی، علی جراح‌کار، مجتبی بیژن، مهدی قریشی، سعید مهدی‌پور (۴۶ یوسف سیدی)، امین قاسمی‌نژاد، افشین دانشیان، امیر تیزرو، حامد پاکدل (۹۰ رضا اعتمادی)، محسن دلیر (۴۸ مهدی محمدپور)

سرمربی: رسول خطیبی

ترکیب مس رفسنجان:

سجاد بیرانوند، امیر خدامرادی، وحید ارمی، احسان پیرهادی، مجتبی محبوب‌مجاز (۷۸ حسین قهارپور)، حسین کاویانی‌فر (۵۹ سیدکاظم حیات‌منش)، بهرام رشیدفرخی، غلامحسین موجی، حمید نعمتی، علیرضا محمودی (۸۵ جواد رمضانی)، حسین پورامینی

سرمربی: میشو کرستیچوویچ

تیم داوری:

بیژن حیدری، آرمان اسعدی، محمد شاکر و داود مهرابی

اخطارها: افشین دانشی، علی جراح‌کار، یوسف سیدی از ماشین‌سازی، وحید ارمی، امیر خدامرادی از مس رفسنجان

شرح بازی:

دیدار بین دو تیم از ساعت ۱۷ با سوت بیژن حیدری در ورزشگاه یادگار امام (ره) آغاز شد و مس رفسنجان، اولین خطر جدی را روی یک ضربه ایستگاهی روی دروازه ماشین‌سازی ایجاد کرد. در ادامه بازی، ماشین‌سازی کمی جلو کشید و توانست چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه حریف داشته باشد که توپ هیچ‌یک از تیم‌ها به گل تبدیل نشد و نیمه نخست این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، ماشین‌سازان هجومی کار کردند و در دقیقه ۵۰، این تیم صاحب ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه شد و امین قاسمی‌نژاد موفق شد با ضربه‌ای زیبا، گل اول تیم میزبان را وارد دروازه حریف کند.

پس از این گل، در حالی که ماشین‌سازان شادمان از گل اول بودند، حرکت احسان پیرهادی در درون محوطه جریمه ماشین‌سازی، بازیکنان این تیم را مجاب به انجام خطا روی خود کرد و ضربه پنالتی حمید نعمتی را مهدی اسلامی مهار کرد.

در ادامه، بازیکنان مس رفسنجان همچنان روی دروازه اسلامی خطرناک ظاهر شدند و شوت سرکش مجتبی محبوب مجاز را دروازه‌بان ماشین‌سازی از زیر طاق دروازه بیرون آورد تا این بازی همچنان با پیروزی یک بر صفر سبزپوشان تبریزی در جریان باشد.

در دقیقه ۷۰ حامد پاکدل صاحب یک موقعیت تک به تک شد که توپ این بازیکن توسط دروازه‌بان حریف دفع شد.

پس از این موقعیت، پرتاب اوت یوسف سیدی به داخل محوطه جریمه تیم ماشین، در شلوغی محوطه جریمه توسط علی جراح‌کار به گل تبدیل شد تا ماشین‌سازان با برتری دو بر صفر، امیدوار به صعود به لیگ برتر باشند.

در ادامه بازی، یوسف سیدی در دقیقه ۷۵ صاحب یک موقعیت تک به تک شد و موفق به زدن گل سوم تیمش شد و این بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

ماشین‌سازان با این برد، ۶۳ امتیازی شده و در رده دوم جدول باقی ماندند و جشن صعود به لیگ برتر را گرفتند.

حاشیه‌های مسابقه:

*نزدیک به ۱۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند و با پرچم‌های سبز رنگ، به تشویق قدیمی‌ترین تیم شمالغرب کشور می‌پرداختند.

*اتوبوسرانی تبریز، اتوبوس‌هایی را برای انتقال تماشاگران به ورزشگاه تآمین کرده بودند که با وجود گذشت یک نیمه از بازی، همچنان بر تعداد هواداران افزوده می‌شد.

*صادق نجفی، شهردار تبریز نیز در اواسط نیمه اول وارد ورزشگاه شد تا نظاره‌گر این مسابقه باشد.

*بر خلاف بازی‌های لیگ برتر، تابلوهای تبلیغاتی در کنار زمین وجود نداشت.

*برخی از تماشاگران ماشین‌سازی، با کاورهای سبز رنگ و با در دست داشتن بادکنک‌های سبز رنگ در ورزشگاه حاضر شده بودند.

*نیمکت‌نشینان دو تیم، از همان نیمه اول بازی در پشت نیمکت‌های خودی، شروع به گرم کردن خودشان کردند.

*پرچم بزرگ ماشین‌سازی در بین هواداران وجود داشت که پس از هر گل، توسط تماشاگران حرکت داده می‌شد.

*پس از هر گل ماشین‌سازی، رسول خطیبی مثل دوران بازیگری‌اش، خوشحالی زایدالوصفی داشت.

*همه عکاسان حاضر در ورزشگاه، در پشت دروازه ماشین‌سازی حضور داشتند.

*پس از گلزنی یوسف سیدی، این بازیکن پیراهن خود را درآورد و یک کارت زرد را نیز به جان خرید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :