علمیلات موفقیت آمیز حفاری تونل های عمیق خط یک قطار شهری تبریز به طول ۱۳کیلومتر، به پایان رسیده و ظهر امروز مراسمی با حضور شهردار تبریز ، تنی چند از اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی در لاله- میدان امام حسین (ع) -ایستگاه مترو برگزار خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، تونل فاز اول مترو، از پایانه ائل گلی تا ایستگاه استاد شهریار، به صورت زیر سطحی و با برداشتن لایه ای از خاک و حفاری تونل نیمه عمیق،   احداث شده است؛ اما ادامه کار تا فلکه دانشگاه، به صورت عمیق بوده که باز هم بخشی از آن به دلایل توپوگرافی و داشتن قطعه اتصالی به بیرون، حساس بوده و به صورت دستی، حفاری شده است.

مابقی مسیر نیز تا پایانه لاله، توسط دستگاه  TBMحفاری گردیده که البته در بعضی قسمت ها از جمله پایانه ائل گلی و پایانه لاله، در جاهایی که تونل به سطح زمین رسیده، عملیات عمرانی با دست انجام گرفته و در قسمت تونل های عمیق، حجم و سختی کار عمرانی، بیش از همه به چشم می خورد.

با توجه به سنگینی مراحل حفاری این عملیات، به صورت شبانه روزی و با تلاش بسیار مهندسین و متخصصین فنی در عمق ۱۶ تا ۲۵ متری زمین انجام گرفته است.

در دوسال گذشته، بیش از ۴هزار میلیارد ریال در پروژه مترو هزینه کرده است؛ با این حال هنوز نیاز به منابع مالی بسیاری داریم و امیدواریم با اختصاص فاینانسی که از سوی دولت محترم به متروی تبریز اختصاص داده شده، این طرح مهم و استراتژیک را در حداقل زمان ممکن تکمیل کنیم.

لازم به ذکر است به مناسبت ایام الله دهه فجر و اتمام موفقیت آمیز حفاری تونلهای عمیق خط یک قطارشهری تبریز، روز یکشنبه، ۲۵بهمن ماه جاری، مراسمی با حضور تنی چند از اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی برگزار خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :