فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از دستگیری سه سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای منزل، خودرو و داخل خودرو با بیش از ۴۶ فقره سرقت توسط ماموران کلانتری ۲۰ شهرک پرواز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، فرهنگ نوروزی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت منزل، خودرو و داخل خودرو در منطقه‌ای از تبریز، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران کلانتری ۲۰ شهرک پرواز، تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه آغاز کرد و در ادامه بررسی‌ها ردپای سه سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای فعال در این سرقت‌ها را شناسایی و آنها را هنگام پرسه‌زنی با یک دستگاه خودروی سرقتی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

نوروزی تصریح کرد: متهمان در ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند اما در تحقیقات تکمیلی با توجه به شواهد و قرائن موجود به ناچار لب به اعتراف گشودند و به بیش از ۴۶ فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو اعتراف کردند.

وی افزود: در ادامه این عملیات تیم رسیدگی کننده پرونده در بازرسی از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی اموال سرقتی از جمله ۱۴ تخته انواع فرش دستباف، ۲۵ دستگاه گوشی همراه، ۱۵ دستگاه سیستم صوتی خودرو و ۱۰ دستگاه لوازم برقی ساختمانی کشف کرد.

نوروزی خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران یک نفر مالخر نیز در این خصوص شناسایی و طی عملیات جداگانه دستگیر شد که در این زمینه پرونده مقدماتی تشکیل و برای بررسی تخصصی به همراه متهمان به پلیس آگاهی استان ارسال شد.

فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در پایان از شهروندان خواست تا خودرو و وسایل نقلیه خود را به تجهیزات حفاظتی و بازدارنده از جمله قفل پدال، قفل فرمان و سوئیچ مخفی مجهز کرده و از پارک خودروها در محل‌های کم تردد و رها کردن آن به صورت روشن در کنار معابر خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک موضوع را از طریق تماس با تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :