به گزارش تبریزمن، صابر عباس‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در پی افزایش سرقت منزل در کلانشهر تبریز پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با بررسی نحوه و زمان وقوع سرقت‌ها و انجام تحقیقات گسترده دو سارق سابقه‌دار به هویت‌های معلوم را شناسایی کردند و با تعقیب و مراقبت‌های ویژه طی یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

 این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه منکر ارتکاب هر گونه سرقت شدند، ولی با انجام تحقیقات علمی و تخصصی و ارائه دلایل و مدارک لب به اعتراف گشودند و به ۲۳ فقره سرقت از منازل با همدستی یکدیگر اعتراف کردند.

عباس‌زاده افزود: ماموران در ادامه بررسی‌ها یک مالخر به هویت معلوم را شناسایی و دستگیر کردند و هر سه متهم پس از سیر مراحل تکمیلی پرونده به دادسرا معرفی و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی علت و انگیزه ارتکاب جرم از سوی سارقان را علاوه بر اعتیاد متهمان به مواد مخدر صنعتی، نداشتن حفاظ مناسب منازل سرقت شده و عدم توجه مالباختگان به هشدارهای پلیسی اعلام کرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :