قائم مقام معاون فنی رسانه ملی از پخش برنامه های شبکه سوم به صورت HD و با کیفیت عالی در آینده نزدیک خبر داد. 

به گزارش تبریزمن، محمد فهمی در پانزدهمین گردهمایی سراسری معاونان فنی و مدیران ارشد فنی رسانه ملی در تبریز با اعلام این خبر گفت: طرح پخش برنامه های شبکه سوم به صورت HD از اواخر سال گذشته آغاز شده و تلاش می شود قبل از آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل این طرح به بهره برداری برسد.

وی افزود: علیرغم مشکلات تامین اعتبار و منابع مالی سازمان صدا وسیما ، اهمیت این طرح باعث شده است این سازمان با استفاده از توانمندی های متخصصان داخلی و با تامین منابع مالی از اعتبارات داخلی ، طرح تبدیل شبکه سوم به سیستم HD را اجرایی کند .

قائم مقام معاون فنی سازمان صدا وسیما با اشاره به اینکه در حال حاضر پوشش رسانه ای صداو سیما در رادیو و تلویزیون به صورت دیجیتال ۸۶ در صد است افزود : در سازمان صدا و سیما تلاش می شود ضریب نفوذ شبکه های دیجیتال تا سه سال آینده به ۹۹ در صد برسد.

IMG_4836

محمد فهمی با تاکید براینکه رسانه ملی در کنار تولید ، انتقال و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی به دنبال شیوه های نوین انتقال تصویر و صدا است ، افزود : طرح IPTV نیز با استفاده از تکنولوژی های جدید در رسانه ملی در حال اجراست که امیدواریم با نهایی شدن آن ارسال و انتقال صدا و تصویر برروی IP امسال به بهره برداری برسد.

در ابتدای این همایش مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در سخنانی از پوشش ۸۷ درصدی صدا و تصویر برنامه های رسانه ملی در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: در حال حاضر در استان آذربایجان شرقی ۴۴۷ ایستگاه تلویزیونی و رادیویی وجود دارد که تلاش می شود با ارتقا توان و افزایش فرستنده ها در مناطق دور افتاده ، ضریب نفوذ شبکه های سراسری و استانی افزایش یابد.

سید محسن لطیفی افزود : استان آذربایجان شرقی با سه کشور ترکیه ، ارمنستان و جمهوری آذربایجان بیش از ۲۳۰کیلومتر مرز مشترک دارد و برنامه ریزی شده است تا با توسعه فرستنده های رادیویی و تلویزیونی تمامی نوار مرزی زیر پوشش شبکه های رسانه ملی درآید.

وی تبدیل شبکه استانی سهند به روش HD را از برنامه های آتی صداوسیمای آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت : در حال حاضر در استان ۴ شبکه تلویزیونی سراسری به صورت HD پخش می شود.

پانزدهمین گردهمایی سراسری معونان فنی و مدیران ارشد فنی رسانه ملی به مدت دو روز در تبریز برگزار می شود که در آن آخرین یافته های فنی رادیویی و تلویزیونی و چگونگی ارتقاء سیگنال رسانی برنامه های رسانه ملی بررسی می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :