تلویزیون قم با استفاده از دوربین های فریم بالا تصاویر زیبایی را تحویل بینندگان تلویزیون داد، در حالی که برخی شبکه ها با وجود بیننده های بیشتر و ثابت در طول فصل، با دوربین های کم تعداد و بی کیفیت از لذت تماشای بازی ها می کاهند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دیدار امروز تیم های صبای قم و پرسپولیس بدون توجه به تاثیری که روی وضعیت تراکتور در جدول رده بندی و شانس قهرمانی اش گذاشت، یک نکته ناراحت کننده برای هواداران داشت.

گزارشگر بازی بارها و بارها در این دیدار از کیفیت خوب پخش تصاویر و استفاده از ۹ دوربین در این بازی گفت و گفت تا اینکه اندوه برخی از تماشاگران این دیدار را درآورد!

البته اینکه این دوربین ها و تصاویر باکیفیت اسلوموشن مخصوص بازی با پرسپولیس و پخش از شبکه سه بوده است، امری آشکار و مشخص بوده و نیازی به توضیح ندارد، اما اینکه برخی شبکه ها با وجود در اختیار داشتن شرایط و وجود پتانسیل بالا از بهبود پخش تصاویر بازی های زنده خودداری می کنند، جای تعجب دارد.

هم اکنون دیگر سال ها از حضور تراکتورسازی در سطح اول فوتبال کشور گذشته است و همه فوتبالدوستان از پتانسیل بالای این باشگاه و هواداران میلیونی اش آگاهی دارند. چه درآمدهایی که با استفاده از بلیط فروشی و پخش زنده بازی های تراکتور در سال های اخیر نصیب باشگاه، هیئت فوتبال و صدا و سیما شده است اما دریغ از اندکی پیشرفت محسوس در پخش زنده بازی ها!

طی فصول اخیر تنها پیشرفتی که از نظر پخش زنده بازی های تراکتور شاهد بوده ایم و در یادداریم، پخش تصاویر نه چندان واضح از پشت دروازه ها و حضور یک دوربین در بین دو نیمکت بوده است که شاید اگر رقابت های لیگ قهرمانان نبود، باید به تصاویر تار و بی کیفیت دوربین اصلی و کارگردانی نچسب آن اکتفا می کردیم.

آیا پس از این همه سال منابع مالی کافی برای مسئولان ذیربط فراهم نشده تا یکی دو دوربین درجه یک را راهی استادیوم یادگار امام بکنند و تصاویری واضح و شفاف را تحویل بینندگان دهند؟

کدام تیم ها – به جز تیم های پایتخت که تافته جدا بافته هستند –  در لیگ برتر همچون تراکتورسازی پرطرفدار بوده و بیننده تلویزیونی دارد؟ کدام تیم ها چند سال پیاپی راهی رقابت های بین المللی شده و پرچم ایران را برافراشته اند؟ چرا نباید هواداران جوان و مشتاقی که عنوان پرشورترین هواداران ایران را دارا هستند، از لذت تماشای یک بازی با کیفیت با تمام جزئیات از شبکه استانی محروم باشند؟

چرا استادیوم یادگار امام از تلویزیون باید شبیه زمین خاکی باشد؟ چرا برخی صحنه های آهسته بازی با خود بازی تفاوتی ندارند!؟ چرا این حق را برای بینندگان میلیونی خود قائل نمی شویم تا از تماشای تنها برنامه محبوب خود لذت ببرند؟ شبکه سهند در طول سالیان اخیر کدام برنامه اش در حد نصف بازی های تراکتور بیننده داشته است؟

متاسفانه در حال حاضر نه حضور فیزیکی در استادیوم و تفتیش چندمرحله ای برای هوادار خوشایند است و نه تماشای بازی با دوربین های خاک خورده از تلویزیون! کسی می داند چرا اقبال هواداران به تراکتور کمتر شده است!؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :