جانشین پدافند هوایی آذربایجان‌شرقی گفت: پدافند هوایی در کنار سایر نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای بسیار عالی را با خود داشت و پس از دفاع مقدس نیز از سال ۸۷ به عنوان یک قرارگاه مستقل وارد کار شده است.

به گزارش تبریزمن، رسول رضوانی‌کیا ظهر امروز در نشست خبری مشترک فرمانده سپاه عاشورا و فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دفاع مقدس اوج افتخارات کیان اسلامی است، اظهار داشت: امروز و سال‌ها پس از پایان جنگ تجارب دفاع مقدس در دانشگاه‌ها و مراکز مختلفی علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

جانشین پدافند هوایی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تجربه‌های پدافند هوایی در دفاع مقدس بسیار ارزشمند بوده و در عملیات‌های مختلف پدافند هوایی نقش مهمی را بر عهده داشت.

رضوانی‌کیا افزود: پدافند هوایی در کنار سایر نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای بسیار عالی را با خود داشت و  قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) از سال ۱۳۸۷ به عنوان قرارگاهی مستقل در کنار سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش قرار گرفته است و به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا در جنگ نظامی میان نیروهای مسلح به عنوان خاکریز اول و خط مقدم دفاع محسوب می‌شود.

وی افزود: یگان‌های پدافندی سایر نیروهای مسلح نیز تحت تابعیت عملیاتی این قرارگاه قرار دارند و این قرارگاه وظیفه و مسئولیت حراست از آسمان آبی جمهوری اسلامی ایران و تمام مراکز حساس، حیاتی، استراتژیک و شهری را بر عهده داشته و با مجموعه‌ای منسجم با کارکنانی متعهد و مخلص این وظیفه خطیر را با افتخار انجام می‌دهد.

رضوانی‌کیا ادامه داد: پدافند هوایی ماه‌ها قبل از آغاز جنگ تحمیلی وارد عملیات شناسایی شده و تمام تحرکات دشمن را در آن سوی مرزها رصد کرده و به نیروهای امنیتی منتقل می‌کردند.

جانشین پدافند هوایی ملموس‌ترین کار این پدافند را اعلام وضعیت قرمز در زمان حمله هوایی دشمن دانست و گفت: شهروندان با اعلام آژیر قرمز در دوران دفاع مقدس آشنا هستند تا شهروندان در پناهگاه‌ها قرار گیرند و پدافند هوایی در برابر دشمن سینه سپر کنند.

رضوانی کیا یادآور شد: در حال حاضر نیز پدافند هوایی در آمادگی کامل قرار دارند تا هر گونه حمله‌ای را خنثی سازند و اجازه نفوذ دشمن را ندهیم.

احمدی‌فام جانشین قرار گاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان نیز در این جلسه با بیان اینکه ارتش جمهوری در طول دفاع مقدس ۴۸ هزار شهید تقدیم میهن اسلامی کرده است، گفت:۶ هزار و ۸۴۰ شهید متعلق به لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان است.

وی رژه نیروهای ارتشی، خاطره‌گویی، دیدار با رزمندگان ارتشی و ارائه خدمات درمانی رایگان را از برنامه‌های لشکر ۲۱ حمزه در هفته دفاع مقدس دانست و گفت: دیدار با جانبازان و نیز تجلیل از رزمندگان ارتشی در کنار اهدای خون بخشی از برنامه‌های قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه در هفته جاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :