نتایج نظرسنجی انتخابات هفتم اسفند در تبریز نشان می دهد که پدیده‌های انتخابات این دوره از جبهه اعتدالیون و اصلاح طلبان می‌آیند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: نتایج نظرسنجی از آخرین وضعیت انتخابات حاکی از پراکنش گسترده آرا در بین ۱۴ کاندیدا است و نشان می دهد که احتمالا در دور اول تنها دو نفر از کاندیداها جواز ورود به مجلس را پیدا می کنند و تکلیف ۴ نفر باقیمانده در در دور دوم مشخص خواهد شد.

این نظرسنجی که به سفارش پایگاه خبری – تحلیلی “تبریزمن” و توسط یک شرکت معتبر افکارسنجی از طریق مصاحبه میدانی با ۲۵۰۰ نفر از شهروندان تبریزی در مناطق مختلف شهر انجام شده است ،نشان می دهد که دکتر مسعود پزشکیان احتمالا آرای نزدیک به ۵۰ درصد از رای دهندگان حوزه انتخابیه را کسب نماید و با اختلافی قابل توجه با سایر کاندیداها در همان دور اول راهی مجلس شود.

از نتایج قابل توجه این نظرسنجی همچنین وجود جمعیت ۱۸ درصدی افرادی است که هنوز تصمیمی برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات اتخاذ نکرده اند.

۳۰درصد پاسخگویان نیز اظهار کرده اند که در انتخابات پیش رو رای نخواهند داد. از نکات جالب این نظرسنجی وجود تعداد قابل توجهی از افرادی است که فقط به یک کاندیدا رای خواهند داد.

در پاسخ به این سوال که آیا در موقع رای دادن لیست های انتخاباتی مد نظر خواهد بود یا نه؟ نزدیک به ۲۴ درصد از پاسخگویان اظهار کرده اند که به لیست رای خواهند داد که اغلب افراد دارای تحصیلات لیسانس و بالاتر می باشند.

همچنین ۷۵ درصد افراد رای دهنده به لیست ها ،به لیست اصلاح طلبان و اعدالیون اصلاح طلب رای خواهند داد. در جبهه اصول گرایان احتمالا بیگی با کسب نزدیک به ۳۰ درصد آرای ماخوذه حوزه انتخابیه به مجلس راه پیدا کند و نفرات مطرح اصول گرایان احتمال در دور دوم باید شانس خود را امتحان نمایند.

در این نظرسنجی مشخص گردید که چهره های جوان به ویژه در جبهه اصلاح طلبان با اقبال بیشتری از سوی مردم مواجه هستند و احتمالا خانم ها ساعی و آهور و آقای نیکو خصلت به عنوان پدید های این دوره انتخابات مطرح می باشند که حتی خانم ساعی از شانسی برای انتخاب در همان مرحله اول نیز برخوردار است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :