رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از گسترش فعالیت های استاندارد پس از امضای توافق هسته ای خبر داد و گفت: پذیرش گواهینامه های استاندارد ایران در ۳۲ کشور جهان از نتایج برجام است.

به گزارش تبریزمن، نیره پیروزبخت روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی در تبریز افزود: سازمان ملی استاندارد در سه سال اخیر پیشرفت های چشمگیری کسب کرده و جزو سازمان هایی است که تحولات فضای پسابرجام را با تمام وجود لمس کرده است.

وی به ارتقای رتبه ایران از ۳۱ به ۲۷ در سازمان جهانی استاندارد اشاره کرد و گفت: با وجود چالش های سیاسی توانستیم استاندارد غذای حلال را با انطباق بیش از ۹۸ درصدی با فقه شیعه جعفری به ثبت برسانیم که هم اکنون ۳۳ کشور از این استاندارد پیروی می کنند.

پیروزبخت همچنین با تاکید بر گسترش فعالیت های استاندارد در استان ها، حمایت مدیریت ارشد استان آذربایجان شرقی را در راستای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به مردم در حوزه استاندارد خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینکه نقش تاثیرگذار استاندارد در تحقق صادرات غیرنفتی مشهود است، گفت: مسئولان آذربایجان شرقی توجه ویژه ای نسبت به ارتقای کیفیت خدمات و تولیدات دارند.

82155678-70876320
اسماعیل جبارزاده افزود: آذربایجان شرقی باید بخش عمده ای از صادرات غیرنفتی کشور را عهده دار شود و تحقق این امر بدون حضور تاثیرگذار استاندارد امکان پذیر نیست.

وی گفت: ما حافظ منافع مردم و تولیدکنندگان واقعی هستیم و هیچ جا انتظار نداشته ایم که مجموعه استاندارد از اصول خود کوتاه بیاید، حتی اگر چند نفر هم در این میان ناراضی باشند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه حضور هیات های خارجی و رقابت کشورها برای ارتباط با ایران را از دستاوردهای برجام عنوان کرد و گفت: در فضای پسابرجام که دوره گسترش روابط تجاری و اقتصادی خواهد بود، استاندارد نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

وی با تاکید بر افزایش اختیارات استانی در حوزه استاندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های استان در راه اندازی آزمایشگاه های استاندارد در مبادی مرزی، درخواست داریم که به مجموعه استاندارد استان اجازه داده شود تا در خصوص کیفیت محصولات صادراتی با اختیار تام تصمیم گیری کند.

جبارزاده با بیان این که استاندارد به عنوان راهنما و حامی فعالیت های اقتصادی است، افزود: اگر امروز آذربایجان شرقی به عنوان استان الگو در بحث اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است، باید این موضوع در بحث استاندارد هم اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به تدوین نشدن استاندارد برای برخی از محصولات و خدمات، آمادگی آذربایجان شرقی را برای همکاری در این زمینه با سازمان ملی استاندارد اعلام کرد.

جبارزاده همچنین با تاکید بر ارایه آموزش های مربوط به استاندارد به تولیدکنندگان و لزوم آشنایی بخش تولید با تازه های استاندارد دنیا، گفت: آماده فراهم کردن بسترهای لازم در این خصوص به عنوان استان آزمونه / پایلوت / هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین اختصاص اعتبار ویژه به مجموعه استاندارد استان در راستای ارایه خدمات بهتر به مردم را خواستارشد.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از استان های پیشتاز در عرصه استانداردسازی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :