مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: کارفرمایان با پرداخت حق بیمه براساس دستمزد واقعی، سازمان تأمین اجتماعی را در جهت انجام به هنگام تعهدات یاری و حمایت مؤثر و کارآمد از نیروی کار را تضمین می کنند.

به گزارش خبرگزاری تبریزمن،  جعفر سمساری در جمع خبرنگاران افزود: روابط سازمان تأمین اجتماعی با شرکای اجتماعی، در برگیرنده حقوق و تکالیف قانونی و نیز انتظارات منطقی متقابل است و در همین راستا ایجاد تفاهم و درک مشترک با کارفرمایان به عنوان کارآفرینان و کارپردازان اقتصادی کشور، بسیار حائز اهمیت می باشد؛ چرا که کارفرمایان با پرداخت حق بیمه بر اساس دستمزد واقعی بیمه شدگان علاوه بر ایجاد امنیت خاطر برای خود، آتیه نیروی کار کشور را نیز تأمین خواهند کرد.

وی تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تأمین اجتماعی را در استان ۶۵۴ هزار نفر دانست و گفت: تعداد ۳۷۰ هزار نفر از این بیمه شدگان به عنوان بیمه شده اجباری به واسطه اشتغال در  ۶۵ هزار کارگاه فعال و نیمه فعال مشمول قانون کار در استان از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

سمساری با اشاره به اینکه مشخصات و اطلاعات مندرج در لیست‌های حق بیمه ارسالی از جانب کارفرمایان، ملاک عمل در ارائه خدمات به بیمه شدگان خواهد بود،‌ تأکید کرد: ارائه دستمزد واقعی و درج صحیح عناوین شغلی و مشخصات هویتی بیمه شدگان در این لیست‌ها، موجبات بهره مندی کارگران از مزایای مقرر در قانون را فراهم می کند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان، توسعه خدمات غیرحضوری را گامی در جهت تسهیل امور مخاطبین سازمان دانست و افزود: کارفرمایان علاوه بر ارائه لیست حق بیمه کارگاه به صورت اینترنتی، می توانند حق بیمه مربوطه را نیز به صورت غیر حضوری و از طریق سیستمهای پرداخت الکترونیک پرداخت کنند.

وی ارائه اطلاعات دقیق و صحیح هویتی کارفرما و کارگاه‌ها شامل آدرس، تلفن تماس و آدرس پست الکترونیکی در جهت ایجاد تعامل دوسویه و نیز ابلاغ احکام مطالباتی را ضروری دانست و تأکید کرد: کارفرمایان در راستای بهره‌مندی از خدمات غیر حضوری در اسرع وقت با مراجعه به شعب تابعه نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی کارگاه خود اقدام کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :