مدیرعامل تامین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان خبر داد و گفت: در سال آینده ۵ هزار میلیارد ریال به مسکن امید بازنشستگان اختصاص داده شده و همچنین ثبت‌نام کارا کارت از ۲۰ اسفند آغاز می‌شود.

به گزارش تبریزمن، دکتر سیدتقی نوربخش در نشست خبری روز دوشنبه از تصویب بودجه ۷۲ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی در هیات مدیره سازمان خبر داد و گفت: این بودجه در راستای تعهدات درمانی، مستمری، بیمه ای، سرمایه گذاری و… هزینه خواهد شد.

وی همچنین از تغییر آرایش شعب تامین اجتماعی خبر داد و گفت: از این به بعد شعب تامین اجتماعی همانند بانک ها عمل کرده و بیمه شدگان تمامی خدمات را یکجا دریافت می کنند که این موضوع نتیجه مکانیزه شدن شعب است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای سفرهای زیارتی مشهد و عتبات ۵۰ هزار بازنشسته در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: راه اندازی دو بیمارستان در ایلام و اهواز و همچنین آغاز به کار سه بیمارستان در استان های یزد، شیراز و تبریز از جمله اقداماتی است که در سال آینده انجام می شود و ۱۰ بیمارستان نیز تحت عنوان برند میلاد، هیات امنایی اداره خواهند شد.

نوربخش همچنین در مورد به روز پرداخت شدن مطالبات مراکز طرف قرارداد نیز اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه با بانک رفاه و وزارت بهداشت پرداخت بیمارستان های طرف قرارداد و داروخانه ها به روز شده و در سال آینده نیز همچنان به روز پرداخت خواهد شد.

پرداخت عیدی مستمری بگیران در ۷ روز

وی از پرداخت عیدی مستمری بگیران از روز سه شنبه خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه دولت ۶۸۸ هزار تومان به مستمری بگیران عیدی بر اساس حروف الفبا از فردا به مدت ۷ روز پرداخت می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتباری است که برای عیدی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مستمری بگیر از طریق بانک رفاه حقوق می گیرند و ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر نیز از سایر بانک‌ها، بر همین اساس عیدی این افراد در روز ۱۱ اسفند ماه پرداخت خواهد شد و مابقی بازنشستگان از فردا عیدی می گیرند.

استخدام ۲۳۰۰ نفر در سازمان طی سال آینده

نوربخش از استخدام ۲ هزار و ۳۰۰ نفر پس از انجام گزینش در سال ۹۵ خبر داد و افزود: دو بار در سازمان استخدام انجام شد که در سال آینده ۲ هزار و ۳۰۰ نفر استخدام خواهند شد.

وی از تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در تامین اجتماعی خبر داد و گفت: سازمان تامین اجتماعی بدون اتکاء به دولت و نفت و گاز به ۴۰ میلیون نفر خدمات ارائه می دهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در روز ۲۲ اسفند از شهدای تامین اجتماعی تجلیل خواهیم کرد. این سازمان ۶۰ شهید تقدیم به جمهوری اسلامی کرده است.

ثبت نام کاراکارت از ۲۰ اسفند

نوربخش در مورد طرح کاراکارت گفت: ثبت نام از مستمری بگیران تامین اجتماعی در استان تهران از ۲۰ اسفند آغاز می شود و متقاضیان می توانند برای دریافت این کارت برای ثبت نام به شعب بانک رفاه مراجعه کنند و در کل کشور نیز بازنشستگاه از طریق سایت و یا بانک ثبت نام خود را انجام می دهند.

به گفته وی، مبلغ اعتبار این کارت ۴ برابر مستمری است که بازنشستگان دریافت می کنند و بازپرداخت آن نیز یکساله خواهد بود که البته رایزنی هایی برای طولانی تر شدن زمان بازپرداخت انجام داده ایم که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

طی سه سال گذشته مستمری ها ۶۵ رشد داشته اند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان در سال آینده نیز گفت: بر اساس ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی افزایش ها را هر سال انجام می دهیم به طوری که طی سه سال گذشته مستمری ها ۶۵ درصد رشد داشته اند، این در حالی است که در هشت سال دولت نهم و دهم، مستمری ها فقط ۴۳ درصد رشد کرد.

نوربخش گفت: سیاست سازمان افزایش مستمری ها بیش از حداقل حقوق با نرخ تورم است و در این خصوص نیز تلاش های خود را انجام می دهیم.

وی همچنین در مورد حذف دفترچه بیمه گفت: در این خصوص اقدامات لازم در حال انجام است و در استان یزد نیز این طرح گسترش پیدا کرده و یک سری مشکلاتی وجود دارد که در صدد رفع آن هستیم و قطعا این کار در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد، اما در مجموع مقداری از برنامه خود عقب هستیم.

اختصاص ۵ هزار میلیارد برای ساخت مسکن بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد مسکن امید کارگران نیز اظهار داشت: در سال آینده ۵ هزار میلیارد ریال بدین منظور اختصاص داده شده و همچنین املاک و مستقلات سازمان که قابل واگذاری هستند نیز با مشارکت بانک رفاه و مسکن در جهت ایجاد مسکن برای بازنشستگان هزینه خواهد شد.

نوربخش از تشکیل صندوق مسکن بیمه شدگان خبر داد و افزود: این صندوق نیز در راستای اعطای واحد مسکونی به بازنشستگان تشکیل می‌شود و از سوی دیگر مذاکراتی نیز با شهرداری تهران انجام شده تا از بافت های فرسوده ای که برای تهاتر به تامین اجتماعی و پرداخت بدهی واگذار شده نیز در این راستا استفاده کنیم.

به گفته وی، شهرداری در سال ۹۴، ۴۵۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهی داشت که اکثر آن تهاتر شد.

حذف مستمری ۷ هزار بازنشسته بااجرای طرح متمرکز

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین در مورد بدهی دستگاه های دولتی نیز به تامین اجتماعی اظهار کرد: ۷ هزار میلیارد تومان میزان بدهی است که بابت پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی بدهی وجود دارد که از این مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان آن مربوط به دستگاه‌های دولتی است.

نوربخش در مورد پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان نیز گفت: این طرح در اسفند ماه به پایان رسید و از سال آینده مستمری ها از ۲۰ تا ۲۷ هر ماه پرداخت می شود و با اجرای این طرح یک عدالتی برقرار شد به طوری که ۷ هزار نفر که هم پوشانی مستمری داشتند، حذف شدند که تعدادی از آنها فوت شده، بازمانده و یا مستمری بیکاری دریافت می کردند که مستمری این افراد حذف شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به صورت آنلاین به سامانه ثبت احوال و اسناد متصل هستیم و به محض وقوع حوادث چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) مطلع خواهیم شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد افزایش سن بازنشستگی نیز گفت: این مورد در پیش بینی برنامه ششم وجود داشت، اما از سوی دولت حذف شد به طوری که در لایحه برنامه ششم افزایش سن بازنشستگی را نداریم.

نوربخش در مورد نقش سازمان در برنامه ششم نیز توضیح داد: در بخش درمان تمهیداتی دیده شده و بحث شرط‌بندی خدمات درمانی، مکانیزم تعیین تعرفه و… را داریم و در بخش سرمایه گذاری نیز از بنگاه‌داری تا حد امکان خارج می شویم و به سمت بازار سرمایه حرکت خواهیم کرد که این موضوع در بودجه سال ۹۵ دیده شده است.

وی تصریح کرد: سازمان در سال آینده از فعالیت های متفرقه خارج می شود و همچنین شرکت تامین بین المللی مالی نیز به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی و فعالیت های بین المللی سازمان در این ماه راه اندازی شد.

اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال برای پرداخت وام

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اختصاص ۴ هزار میلیارد ریال برای پرداخت وام ازدواج تحصیلی و ضروری به بیمه شدگان در سال آینده خبر داد و گفت: ۳ هزار میلیارد ریال آن از محل برگشت تسهیلات و یک هزار میلیارد ریال نیز از محل بودجه سال ۹۵ پیش بینی شده است و قصد داریم با افزایش اعتبارات مبلغ پرداخت وام را نیز افزایش دهیم.

نوربخش در مورد بیمه بیکاری نیز عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸۰ هزار نفر از صندوق بیمه بیکاری استفاده می کنند که تراز صندوق بیمه بیکاری خوشبختانه مثبت شده ضمن اینکه محدودیت و منعی برای پرداخت بیمه بیکاری به بیمه شدگان نداریم و تعدادی نیز از افرادی که بیمه بیکاری دریافت می کردند به دلیل هم‌پوشانی حذف شدند. به طوری که در صورت تخلف و استفاده ناحق از بیمه بیکاری دو برابر مبلغ پرداخت شده از افراد اخذ خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :