مدیرکل امورمالی شهردار تبریز، از پرداخت وام بدون کارمزد به شهروندان با هدف پرداخت عوارض و بدهی های شهروندان به شهرداری خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مظفر سلیمانی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به این که عمده در آمد شهرداری از طریق صدور پروانه های ساختمانی و پایان کار تامین می شود و از طرفی، حوزه ساختمان سازی نیز با رکود مواجه شده، شهرداری تبریز در صدد است که با تعیین راه های درآمد پایدار، راه حلی برای این مشکل اتخاذ کند.

وی افزود: بر این اساس، شهرداری تبریز طی تفاهم نامه ای که چندی پیش با بانک شهر امضا نمود، در پی آن  است که علاوه بر وصول مطالبات خود، شهروندان را نیز درپرداخت بدهی هایشان به شهرداری، یاری کند.

مدیرکل امور مالی شهرداری تبریز، تصریح کرد: براساس این تفاهم نامه، شهرداری مودیان خود را با اولویت درخواست های پروانه ساختمانی، به بانک شهر معرفی می کند و بانک با  امضای قرارداد  تسهیلات بانکی به مبلغ معرفی شده از سوی شهرداری تبریز، برای مودیان منظور و بعد ازطی مراحل قانونی  به حساب و صندوق شهرداری واریز می نماید.

سلیمانی همچنین در باره سود و کارمزد این وام ها خاطرنشان کرد: سود و کارمزد وام ازمحل منابع شهرداری در وجه بانک  شهر پرداخت می گردد و شهروندان هیچگونه سودی  به سیستم بانکی پرداخت نخواهند کرد.

وی اضافه کرد: این تفاهم نامه بین بانک شهر و شهرداری تبادل شده است و بعد از آماده شدن نرم افزار تسهیلات مورد اشاره توسط بانک شهر، معرفی نامه ها از سوی شهرداری صادر خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :