مدیرکل درآمد شهرداری تبریز اعلام کرد که ۸۰ درصد شهروندان، عوارض خودرویی خود را از طریق دفاتر پیشخوان دولت پرداخت کرده اند.

به گزارش تبریرمن، در این جلسه که با حضور مدیرعامل سازمان فناوری آمار و اطلاعات شهرداری تبریز وجمعی از مسوولین دفاتر پیشخوان دولت برگزار شد، اکبر پورخردمند ضمن اشاره به گستردگی وظایف شهرداری گفت: شهرداری را می توان نهاد همیشه بیدار مدیریتی شهر دانست؛ چراکه شهروندان از همان ساعات اولیه روز با خدمات شهرداری مواجه هستند و حتی علاوه بر پاکسازی و جمع آوری زباله ها، پاره ای از پروژه های شهرداری به صورت شبانه روزی اجرا می شود.

وی ادامه داد: بنا براین، ضرورت ایجاب می کند که شهرداری، در برخی زمینه ها از ظرفیت های بخش خصوصی بهره ببرد و پاره ای امور خود را به این بخش واگذار کند.

مدیرکل درآمد شهرداری تبریز با مثبت ارزیابی کردن تجربه پرداخت عوارض خودرواز طریق دفاتر پیشخوان، تصریح نمود: طبق آمار ارائه شده، حدود ۸۰درصد از شهروندان عوارض خودروهایشان را از طریق دفاتر پیشخوان می پردازند و این نتیجه، انگیزه ای شد برای ما که پرداخت بقیه انواع عوارض را هم با استفاده از این سیستم عملی سازیم.

پورخردمند اضافه کرد: بر اساس این نیاز، ابتدا ۴ منطقه به این سیستم مجهز شدند و مابقی مناطق هم، در حال تجهیز هستد که به زودی، سیستم فوق در این مناطق نیز، مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی همچنین در مورد نحوه پرداخت عوارض خودرو توسط شهروندان گفت: عوارض خودرو باید به صورت سالانه پرداخت شود و این در حالی است که متاسفانه شهروندان فقط هنگام خرید و فروش خودرو، به این کار مبادرت می‌ورزند و مشمول دو درصد جریمه دیر کرد هم می شوند.

مدیرکل درآمد، در ادامه، ضرورت فرهنگ سازی در خصوص پرداخت الکترونیکی عوارض را بیان کرد و افزود: برای ارتقای جایگاه سیستم های الکترونیکی پرداخت عوارض، به فرهنگ سازی نیاز داریم  تا بتوانیم مشارکت حداکثری شهروندان را در این مورد جلب کنیم.

پور خردمند در پایان به بررسی مسایل و مشکلات این دفاتر پرداخت و دستورات لازم جهت برطرف کردن این مشکلات را صادر کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :