جمعی از پرستاران بیمارستان امام رضا(ع) تبریز بار دیگر در یک هفته گذشته با اعتراض به عدم اجرای مصوبه‌ تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که ۸ سال از تصویب آن در مجلس می‌گذرد پرداختند.

به گزارش تبریزمن، هفته گذشته دقیقا سه‌شنبه بود که اعتراضات زنجیره‌ای پرستاران بیمارستان‌های تبریز بر اجرای ناعادلانه قوانین و بی‌عدالتی در پرداخت‌ها آغاز شد و روز اول پرستاران بیمارستان کودکان، روز دوم پرستاران بیمارستان شهدا و مدنی، روز سوم پرستاران بیمارستان‌های رازی و امام رضا(ع) تبریز، روز چهارم پرستاران بیمارستان رازی و شهدای تبریز و امروز بار دیگر پرستاران بیمارستان امام رضا(ع) دست به اعتراض زدند.

پرستاران با انتقاد از عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار داشتند: وزارتخانه و نمایندگانی که قانونی را مطرح می‌کنند، اکنون قانون گریز شده‌اند، نمایندگان بعد از تصویب لایحه باید نظارت داشته باشند چرا که عمل نکردن به وظیفه خود، نوعی تخلف محسوب می‌شود.

یکی از پرستاران به نمایندگی از معترضین با اشاره به ابلاغ افزایش تعرفه‌های خدمات پزشکی، تصریح کرد: در طرح تحول سلامت، پرستاران فراموش شده‌اند، بعد از چند سال، طرحی صوری با نام طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد وارد عرصه کرده‌اند که این مسئله باعث تبعیض و اختلاف‌افکنی میان پرستاران شده است.

وی ضمن انتقاد از نادیده گرفتن پرستاران در طرح تحول نظام سلامت اعلام کرد: این روزها در حالی شاهد ابلاغ افزایش تعرفه‌های خدمات پزشکی و دستگاه‌ها هستیم که خبری از اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیستیم.

به گزارش فارس مجموع این پرستاران معتقدند در اجرای این طرح سابقه کار و سختی کار اصلا در نظر گرفته نشده و هیچ‌گونه کار کارشناسی انجام نشده و تنها به سود بخش‌های درآمدزا است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :