مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی از افزایش ۵۰ درصدی پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در تعطیلات نوروزی امسال ( از ۲۵ اسفندماه سال ۹۴ تا ۱۵ فروردین‌ ماه جاری ) نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: پرواز های خارجی ۱۵ درصد کاهش داشت.

به گزارش تبریزمن، مصطفی صفایی اعلام کرد: تعداد پروازهای داخلی این فرودگاه در تعطیلات نوروزی سال گذشته ۳۷۸ پرواز بود که امسال به ۵۶۷ پرواز افزایش یافت.

وی پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی تبریز در نوروز امسال را ۲۶۳ پرواز اعلام و خاطرنشان کرد : در نوروز سال گذشته ۳۱۶ پرواز خارجی از این فرودگاه انجام شد.

صفایی با اعلام اینکه در نوروز امسال ۸۳۰ پرواز و در نوروز سال گذشته ۶۹۴ پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه بین‌المللی تبریز انجام شده است ، گفت: افزایش ۲۰ درصدی در پروازهای انجام شده از طریق این فرودگاه اتفاق افتاده است .

وی با اشاره به جابجایی بیش از ۱۰۲ هزار و ۹۳۴ نفر از طریق فرودگاه بین‌المللی تبریز در نوروز امسال ، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۲۰ درصدی جابجایی مسافر از طریق این فرودگاه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروزی سال گذشته ۸۵ هزار و ۶۷۹ نفر از طریق فرودگاه بین‌المللی تبریز جابجا شدند .

از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز پروازهای داخلی در مسیرهای (تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، عسلویه، کیش ،قشم، کرمان و بندرعباس) و پروازهای خارجی در مسیرهای (استانبول، باکو، ایروان و نجف) انجام می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :