مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: فعلا پروازهایی که از فرودگاه تبریز به مقصد ترکیه انجام می‌شد لغو شده و از سرگیری مجدد پروازها بستگی به شرایط کشور ترکیه دارد.

به گزارش تبریزمن، مصطفی صفایی از بازگشت تنها هواپیمای مسافربری موجود در استانبول به تبریز خبر داد و اظهار داشت: یک فروند هواپیمایی مسافربری شرکت هواپیمایی آتا به عنوان تنها هواپیمای اعزامی از فرودگاه تبریز به استانبول، امروز ۷٫۳۰ صبح با شماره پروازی ۵۴۰۲ به فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی بازگشت که علاوه بر مسافران خود این پرواز ۱۴ نفر از مسافران پروازهای استانبول به مقصد تهران را نیز به همراه داشت.

وی اضافه کرد: این پرواز دیشب ۱۵ دقیقه بامداد از تبریز به مقصد استانبول پرواز کرده بود که  ساعت ۲٫۳۰ بامداد موفق به تیکاف در مقصد خود یعنی فرودگاه آتا ترک شده بود.

صفایی با اشاره به صورت نگرفتن پرواز ۳ و ۱۵ دقیقه بامداد ترکیش از تبریز به استانبول اظهار داشت: فعلا این پرواز به عنوان تنها پرواز لغو شده از تبریز است و هواپیمای این شرکت ترکیه در فرودگاه تبریز استقرار یافته تا به محض برقراری پروازها ۸۰ مسافر خود را که به هتل انتقال یافته‌اند به مقصد استانبول برساند.

این مقام ارشد حمل و نقل هوایی استان درباره لیست پروازی فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد ترکیه یادآور شد: براساس لیست پروازی باید ۱۵ دقیقه بامداد فردا پرواز هواپیمایی آتا به مقصد استانبول انجام شود و متعاقب آن یک پرواز شرکت ترکیش ساعت یک بامداد باید از استانبول تیکاف داشته باشد تا بتواند ساعت ۳ و ۱۵ دقیقه مسافران خود را از تبریز به مقصد استانبول انتقال دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :