با انعقاد تفاهم نامه ای که امروز مابین تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، انجمن انبوه سازان و بانک مسکن آذربایجان شرقی صورت گرفت از این پس تسهیلات سهم الشرکه حوزه مسکن و ساختمان استان به صورت ۱۵ ساله و سود ۱۸ درصد پرداخت خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، این تفاهم نامه در راستای حمایت از تولیدکنتدگان درون استانی در سال اقتصاد مقاومتی و با حضور تعدادی از تولیدکنندگان حوزه صنعت مسکن و ساختمان، اعضای انجمن انبوه سازان و مدیران امور شعب استانی بانک مسکن امروز در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز منعقد گردید.

√ پرداخت تسهیلات خرید مصالح به صورت یکجا

مدیر امور شعب بانک مسکن در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه قبلا نوع پرداخت تسهیلات مسکن و ساختمان طوری بود که در ازای پیشرفت های فیزیکی ۴۰، ۶۰ و ۸۰ درصدی ساختمانی، پرداخت شیب دار نیز تداوم می یافت گفت:مبلغ این تسهیلات یکجا پرداخت نمی شد و مشکلاتی در خصوص مراحل ساخت و ساز به وجود می آمد که قابل تأمل بود.

photo_2016-11-16_12-47-48
مهدی احمدی افزود:لذا من بعد و با امضای تفاهم نامه ۳ جانبه میان تولیدکنندگان، انبوه سازان و شعب بانک مسکن در سطح استان آذربایجان شرقی، پرداخت تسهیلات مربوطه در قالب عقود مشارکت های مدنی و بدون بوروکراسی های زاید اداری انجام خواهد گرفت تا بدین ترتیب انبوه سازان مسکن و ساختمان حتی بدون پیشرفت فیزیکی ابنیه نیز بتوانند نیازهای مربوط به خرید مصالح ساختمانی پروژه خود را بدون مخاطره برطرف نمایند.

وی انعقاد این تفاهم نامه را نقطه عطفی در گشایش عملیات انبوه سازی مسکن در آذربایجان شرقی دانست و اضافه کرد:بن بست مشکلات خرید مصالح ساختمانی به پایان خواهد رسید زیرا در این قرارداد از فعالان بخش ساختمان و مسکن حمایت خواهد شد تا از طریق تزریق منابع مالی و بازاریابی محصولات ساختمانی درون استانی، بازار انبوه سازی منطقه توسعه یابد.

√ برون رفت از مشکلات صنعت انبوه سازی

جمشید برزگر رییس انجمن انبوه سازان کشور نیز در این نشست تخصصی گفت:این تفاهم نامه ۳ جانبه نقطه قوتی در دسترسی سهل و آسان انبوه سازان آذربایجان شرقی به انواع مصالح ساختمانی خواهد بود که در گذشته مشکلات عدیده ای را به وجود آورده بود.
جمشید برزگر افزود:این امر، موجب رونق بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی شده و
وضعیت برون رفت موانع پیش روی حوزه انبوه سازی را رقم خواهد زد تا در سال اقتصاد مقاومتی بتوانیم از واردات مصالح ساختمانی حتی از استان های دیگر نیز بی نیاز گردیم.

در ادامه این جلسه فعالان حوزه صنعت مسکن و ساختمان با مسوولان بانک مسکن در خصوص جزییات پرداخت تسهیلات انبوه سازی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

√ شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :