معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: پرونده قضایی چهار کارخانه تولید آبلیمو بر روی میز دادگستری آذربایجان شرقی است.

به گزارش تبریزمن، مسلم نجفی در نشستی خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی غذا، تعداد واحدهای تحت نظارت و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تبریز را سه هزار و ۶۰ واحد عنوان کرد و گفت: ۸۹۸ واحد تولیدی مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی و بسته بندی و ۵۷ سردخانه و انبار نگه داری مواد غذایی و بهداشتی در استان فعالیت می کنند.

به گفته وی، آذربایجان شرقی قطب تولید مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی کشور است و توانسته رتبه اول تولیدات مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در کشور را از آن خود کند.

 وی تعداد واحدهای دارای شناسه نظارت دانشگاه علوم پزشکی تبریز را ۳۰۵ مورد اعلام کرد و گفت: در شش ماهه اول سال ۹۴، بیش از ۴۰۴ مورد بازدید از واحدهای تولیدی استان انجام شده است و در سال ۹۳، حدود ۱۷۷ تن  و در شش ماهه نخست سالجاری، ۷۴ تن مواد غذایی نامناسب در استان معدوم شده است.

نجفی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور را یکی از مهمترین اولویت های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دانست و ابراز کرد: بر اساس ارزیابی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استان آذربایجان شرقی رتبه یک کشوری را از آن خود کرده است.

به گفته وی ۵۲۸ داروخانه خصوصی، ۴۴ داروخانه بیمارستانی و ۴۳ شرکت پخش دارویی در استان فعالیت می کنند که در عرض یک سال و نیم گذشته، تعداد داروخانه های بیمارستانی از ۲۸ مورد به ۴۲ مورد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های دولتی ابراز کرد: مدیریت خوب دارو یکی از مهمترین نتایج و مزایای اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه کمبود میانگین دارو در کشور، ۲۰ قلم است، ابراز کرد: متاسفانه در سال ۹۲، قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، در ارتباط با تامین ۳۲۰ قلم دارو،  کمبود شدیدی در کشور احساس می شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با اشاره به برخورد قانونی نهادهای متولی با کارخانجات متخلف تولید آب لیمو عنوان کرد: تشدید نظارت ها بر کارخانه های تولید آب لیمو در استان نیز از اولویت های ماست و در حال حاضر چهار کارخانه تولید آب لیمو از هفت کارخانه موجود،  سیر قضایی خود را در دادگستری استان طی می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :