همزمان با سفر استانی رییس جمهور به استان شهیدپرور آذربایجان شرقی، با پیام ویدیویی دکتر حسن روحانی، پروژه تقاطع غیرهمسطح “شهیدان حضرت‌پور” با حضور پرشور شهروندان کلانشهر تبریز، در میدان راه‌آهن افتتاح شد.

به گزارش تبریزمن، همزمان با افتتاح پل روگذر “شهیدان حضرت پور” همچنین ۱۷ دستگاه اتوبوس دو کابین در خط بی.‌آر.تی نیز راه‌اندازی گردید.

این گزارش می افزاید: دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان از طریق ویدیو کنفرانس، پس از استماع گزارش دکتر نجفی شهردار کلانشهر تبریز، پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان حضرت‌پور را افتتاح کرد .

 شایان ذکر است: پروژه تقاطع غیرهمسطح “شهیدان حضرت‌پور”، در برنامه ریزی سال ۹۳، برای اجرا در مدت زمان ۲۴ ماه تعریف شده بود که با تاکید شهردار تبریز نسبت به تسریع در عملیات اجرایی آن، سازمان عمران و پیمانکار مربوطه برای اجرای حداکثر ۱۴ ماهه متعهد شدند ولی در سایه تلاش و شتاب عمرانی شهرداری تبریز و همت مضاعف شهرداری های مناطق دو و شش، پروژه با گذشت ۱۰ ماه از آغاز آن، به بهره برداری رسید.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو حاکیست: تقاطع غیرهمسطح و روگذر شهیدان حضرت پور بطول ۴۰۵ متر، دارای هفت دهنه بصورت دو دهنه ۱۸ متری، دو دهنه ۲۲ متری و ۳ دهنه ۲۵ متری با ارتفاع مرکزی ۹/۷ متری احداث گردیده که با به ثمر رسیدن این روگذر، معضل قدیمی ترافیک ورودی شرق کلانشهر تبریز بر طرف می شود.

شایان ذکر است: برای این پروژه عظیم عمرانی ۱۸۰ میلیارد ریال از سوی شهرداری منطقه دو هزینه گردیده و از پروژه های فرامنطقه ای شهرداری منطقه دو تبریز می باشد که در غرب تبریز و در حوزه شهرداری منطقه شش اجراء گردیده است.

بنا به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو تبریز، همزمان با سفر استانی رییس جمهور به خطه قهرمانپرور آذربایجان شرقی همچنین با پیام ویدیویی دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، فعالیت  ۱۷ دستگاه اتوبوس دو کابین در خط بی.‌آر.تی تبریز آغاز گردید.

این گزارش می افزاید: طراحی ویژه در این اتوبوس ها مربوط به قسمت‌های مختلف پلکان و صندلی برای استفاده مناسب جانبازان و معلولان از جمله ویژگی‌های اتوبوس‌های جدید می باشد که با افزایش این اتوبوس ها به خط بی.آر.تی تبریز، توان خدمات‌رسانی این سامانه تا ۳۰ درصد افزایش می یابد.

گفتنی ست: از سوی شهرداری کلانشهر تبریز اعتبار صرف شده برای ۱۷ دستگاه اتوبوس جدید ۱۷۰ میلیارد ریال می باشد .

شایان ذکر است: در آینده‌ای نزدیک با رونمایی از ۳۷ دستگاه اتوبوس‌ دو کابین جدید دیگر، تعداد این اتوبوس ها به ۵۰ دستگاه افزایش خواهد یافت .

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :