شهردار تبریز از اجرای آخرین مراحل پروژه ساماندهی حاشیه نشینی شهرک ارم و پیشرفت ۸۵ درصدی آن خبر داد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در بازدید از برنامه‌های سامان‌دهی حاشیه‌نشینی ارم، با اشاره به وضعیت حاشیه نشینی در تبریز گفت: حدود نیم میلیون از جمعیت این شهر، در مناطق حاشیه شهر زندگی می کنند که این موضوع، ازنقطه نظر مدیریت بحران، بسیار قابل تامل است.

وی افزود: بر این اساس، شهرداری تبریز با توجه به شرایط موجود و توانایی ها و پتانسیل های مجموعه خود، طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین را آغاز کرد و در فاز اول، احداث واحدهای مسکونی مقاوم در محدوده شهرک ارم را در دستور کار قرار داده است.

 شهردار تبریز با اشاره به نحوه اجرای این طرح گفت: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان، به عنوان یکی از شرکت های وابسته به شهرداری، اجرای بخشی از این پروژه مهم را بر عهده گرفت که در مرحله اول، توانست با احداث ۲۲۰ واحد مسکونی مقاوم، دراین حوزه فعالیت کند.

دکترنجفی، ادامه داد: این واحدها در حال حاضر، آخرین مراحل اجرایی خود را طی می کند و با پیشرفت فیزیکی ۸۵درصد، در مرحله تکمیل قرار دارد که امید است بتوانیم در اردیبهشت ماه سال آینده، واحدها را به ساکنین این بخش حاشیه نشین تحویل دهیم.

وی با اظهار تاسف از گسترش روز افزون حاشیه نشینی، گفت: همه نهادهای شهری در ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی در تبریزمسئولند و انتظار داریم تمامی دستگاه‌های عمرانی از قبیل استانداری، فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی در این خصوص به شهرداری تبریز کمک کنند .

شهردار تبریز، همچنین با اشاره به دلیل آغاز اجرای طرح  با ۲۲۰ واحد مسکونی، تاکید کرد: بیشتر حاشیه نشینان به صورت گروهی یا خویشاوندی ساکن هستند و بعضاً علاقه ای به ترک منزل و یا خانه خود ندارند و این امر شهرداری تبریز را ناگزیر کرده که در مرحله اول، اقدام به ساخت ۲۲۰ واحد درپروژه اسکان حاشیه نشینان کند .

وی از رسانه ها نیز خواست تا در مورد خطراتی که مناطق حاشیه‌نشین و ساکنان آن را تهدید می‌کند، اطلاع‌رسانی کنند و اظهار داشت: شهرداری تبریز برای حل معضل حاشیه نشینی عزم جدی دارد، ولی در این راه به مشارکت  برخی از مدیران ادارات، واحدهای فرهنگی و رسانه ها برای فرهنگ سازی در زمینه اهمیت ساماندهی این مناطق، نیاز دارد.

شهردار تبریز در پایان اظهار امیدواری کرد با اتمام این بخش از پروژه و انتقال قسمتی از حاشیه نشینان به واحدهای مسکونی استاندارد و مقاوم، زمینه برای آغاز قسمت های بعدی این طرح عظیم، فراهم گردد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :