جلسه علنی امروز شورای شهر تبریز هم طبق روال هفته قبل به بررسی فصل به فصل لایحه بودجه سال آینده شهرداری اختصاص یافت.

تبریزمن، سرویس شهری: منتخبان مردم پس از تصویب بخش های عمرانی و هزینه های جاری این لایحه در جلسات گذشته، به بررسی تبصره های دایمی پرداخته و در نهایت لایحه بودجه با رقم ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی به پایان رسید تا با ارسال آن به فرمانداری، ظرف مدت ۱۵ روز وضعیت آینده به تایید نهایی رسد.

شهرام دبیری در ابتدای این جلسه با تبریک روز پرستار گفت:فعالیت این عزیزان بسیار قابل توجه و الهی است به طوری که حتی در برخی موارد گفته می شود که پرستاری ارجح تر از پزشکی می باشد زیرا بیش از آنان زحمات فراوانی را متحمل گردیده و حتی بیشتر اوقات، فاقد استراحت لازم هستند.

در ادامه جلسه این هفته، نامه فرمانداری در مورد انعقاد قرارداد و وضعیت کلی پروژه برج تجارت جهانی مطرح گردید که در آن به تعیین تکلیف پروژه اول از بابت بدهی های موجود تاکید شده و اجرای پروژه دوم آن منوط به تصمیم گیری درباره حل و فصل موارد مبهم پروژه نخستین ذکر گردیده است.

بدین ترتیب مقرر شد تا نظر فرمانداری عملیاتی شده و پس از تعیین تکلیف بدهی های این پروژه، مرحله دوم آن اجرایی گردد زیرا این پروژه متمم پروژه اول بوده و مصوبه کمیسیون ماده ۵ در این خصوص الزامی می باشد…بنابراین اعضای شورای شهر با نظر اصلاحی فرمانداری تبریز موافقت نموده و آن را تصویب کردند.

شهردار کلان شهر تبریز هم در این جلسه با اشاره به اینکه حدود ۳۸۲ میلیارد تومان برای امر تملک در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است گفت:طبق پیش بینی های کارشناسی، حدود یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان لایحه، تحقق نقدی و مابقی غیرنقدی است، لذا در سال آینده حدود ۷۵۰ میلیارد تومان به پرداخت حقوق کارکنان مجموعه شهرداری اختصاص داده خواهد شد و ۴۰۰ میلیارد تومان هم برای نگهداری و پسماند هزینه اختصاص داده خواهد شد و مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان باقی مانده نقدی در ۲ قسمت پروژه های ادامه دار امروز و نیز امر تملک هزینه خواهد گردید.

صادق نجفی با ذکر این نکته که اگر سال آینده وضعیت بهتر شود حدود ۳۵۰ میلیارد تومان برای موارد تملک در نظر گرفته خواهد شد افزود:با این حال، حدود ۷۰ درصد اماکن قابل تملک حل و فصل می شود تا حقی از شهروندان تضییع نگردد زیرا می دانیم که در سنوات گذشته در این بخش خطاهای بزرگی انجام گرفته است به طوری که مثلا با ۵ ریال پول نقد عملیات تملک ۲۵ ریالی روی داده و چندین سال است که برخی از شهروندان بلاتکلیف و سرگردان مانده اند!

وی همچنین به تشریح هزینه کرد مبلغ ۱۰ میلیارد تومانی بخش عمرانی بودجه سال آینده شهرداری پرداخت و اضافه کرد:از این میزان اعتبار، حدود ۲/۵ میلیارد تومان برای ساخت یک المان ویژه در فضای ۲ هزار مترمربعی شهر، ۳ میلیارد تومان برای ساخت فیلم شهید تجلایی در تبریز با یک سناریوی مناسب، ۵۰۰ میلیون تومان برای ارتقای طرح سلامت شهروندان، ۴۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی موزه ورزش و یک گودال روباز در محدوده شاه گؤلی، ۵ میلیارد تومان برای رصدخانه اطلاعات شهری و چند طرح دیگر در نظر گرفته شده است.

نجفی تاکید کرد:واقعیت این است که ما برای سال آینده پروژه جدیدی تعریف نکرده ایم و به طور مثال ساختمان شورا و منطقه ۵ را تکرار نموده ایم زیرا در سال جاری نتوانستیم آنها را عملیاتی کنیم، همچنین برنامه ریزی در خصوص احداث سالن بین المللی ورزشی و باغ پرندگان و گل ها را به انجام رسانده ایم تا در سال آینده مورد اجرا قرار گیرد.

رییس اطلس شهرهای اسلامی در پایان اظهارات خود گفت:اگر بودجه سال آینده تحقق یابد باید مبلغ ۳۵۲ میلیارد تومان را برای اجرای پروژه های شهری اختصاص دهیم اما نیک می دانیم که آن وقت اعتبار کلی به اتمام خواهد رسید و لذا مصمم هستیم تا پروژه های با پیشرفت بیش از ۷۰ درصد در اولویت امور عمرانی شهرداری قرار گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :