جلسه شورای شهر تبریز ساعت ۸:۴۰ امروز و برای سومین هفته متوالی در دفتر شهردار این شهر در عمارت ساعت برگزار شد.

تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورا در ابتدای جلسه این هفته به گرامیداشت یاد و خاطره روز نوجوان در سالگرد شهادت حسین فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی، روز ملی پدافند غیرعامل و سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی پرداخت.

شهردار کلان شهر تبریز هم در ساعت ۸:۴۷ وارد دفتر کار خود شد.

در بخش تذکرات اعضا که به صورت کتبی نگارش شده و توسط رسول درسخوان – دبیر شورا- قرائت گردید این موارد یادآوری شده است:

سعید حاجی زاده:علت ناپدید شدن تابلوی پل خبرنگار در منطقه راسته کوچه/ وضعیت نامناسب مسیر BRT حدفاصل آبرسان تا میدان ساعت/ قدردانی از خدمات هفتگی حوزه خدمات شهری/ تشکر از پیگیری های اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری مبنی بر اجرای پروژه عملیات میدانی طرح عدالت سنجی سلامت کلان شهر تبریز

nejati-16-of-33

برخی ها، موارد مثبت را وارونه جلوه می دهند

ایرج شهین باهر در نطق پیش از دستور خود به بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت:بدون تعارف می گویم در سنوات گذشته بالاجبار اقدام به رأی های سرجمع نموده و خلاصه کاری کرده ایم که نتیجه جالبی در پی نداشته است لذا از همکاران گرامی تقاضا دارم در جلسات مشترک با مجموعه شهرداری شرکت نموده و به یک جمع بندی از پروژه های نیمه تمام دست یابیم و حتی المقدور، پروژه های بزرگ شهر را تا پایان عمر دوره چهارم شورا به بهره برداری رسانیم همچنین باید از کلنگ زنی پروژه های جدید و ایجاد هزینه های اضافی برای شهرداری پرهیز نمود و نسبت به پرداخت دیون اقدام گردد.

وی افزود:برای ورود به سال ۲۰۱۸ نیز حتما باید به زیباسازی معابر و نماهای ساختمان ها پرداخت تا فضاهای شهری با حداقل هزینه به اتمام برسد لذا در ۳ سال اخیر اقدامات مناسبی صورت گرفته و در مدت باقی مانده نیز باید کارهای اساسی انجام گیرد ضمن اینکه از تخریب برخی از اعضای شورای شهر توسط برخی از همکاران متاسف می شوم زیرا ما رقیب هم نبوده و تا زمان تبلیغات انتخاباتی دوره پنجم شورای شهر نیز فرصت بسیار زیادی وجود دارد!

شهین باهر در خاتمه، احداث پل دسترسی به وادی رحمت، جمع آوری کارتن خواب ها، اتمام پروژه ترمینال بزرگ، تغییرات حداقلی در کاربری های سطح شهر و غیره را از جمله اقدامات قابل توجه شهرداری در مدت اخیر برشمرد و اضافه کرد:نمی دانم چرا برخی ها عملکرد مثبت را منفی جلوه داده و بر آن ها اصرار می ورزند!؟

nejati-19-of-33

اعضای شورا از دخالت منع خواهند شد

در بخش دیگری از جلسه این هفته شورای شهر نامه های فرمانداری در خصوص ایراد برخی از مصوبه های شورا مورد بررسی قرارگرفت که از جمله آنها می توان به تاکید فرمانداری در استفاده از نیروهای رسمی شهرداری درباره مرکز همایش های بین المللی شورا اشاره کرد که در آن به منع دخالت اعضای شورای شهر در امور اجرایی و تهیه اساسنامه آن در اسرع وقت تاکید شده است.

شهروندان به مراسم اربعین حسینی اعزام می شوند

در ادامه جلسه، لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز جهت اعزام و تامین بخشی از هزینه های سفر تعدادی از شهروندان به کشور عراق برای حضور در مراسم بزرگ اربعین حسینی مطرح گردید.

طبق متن این لایحه که تصویب آن با ۱۸ رأی مورد موافقت منتخبان مردم قرار گرفت مقرر گردید تا با استفاده از ردیف بودجه احداث پارک و حسینیه شهرداری، مبالغ تعیین شده با ارقام ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی به ترتیب برای حضور در شهرهای سامرا، مهران، کربلا و نجف در نظر گرفته شود.

nejati-5-of-33

شورا برای بررسی یک لایحه، وقت کم آورد

بعد هم نوبت طرح لایحه یکسان سازی حقوق کارکنان شهرداری رسید و شهردار کلان شهر تبریز خطاب به اعضای شورای شهر گفت: از برج ۴ نامه و طرح یکسان سازی حقوق کارمندان شهرداری برایتان ارسال شده است تا وضعیت انواع کارکنان بیمه ای، دولتی، کارمعین، حجمی کارمعین، پروژه ای، ساعتی، حجمی و غیره مشخص و ساماندهی گردد که تاکنون مشکلات زیادی را برای ما و شما ایجاد نموده است.

صادق نجفی با اشاره به اینکه حدود ۸۰۰ پُست جدید نیز به مجموعه شهرداری افزوده خواهد شد تا تعداد به ۲ هزار و ۱۰۰ نفر برسد افزود:بنابراین دریافتی نیروهای جدید نیز مشابه کارمعین خواهد بود که هم اکنون ۹۸۰ نفر می باشند، مضاف بر اینکه دو موضوع اجازه یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان و افزایش ردیف این طرح در بودجه سال آینده باید مدنظر قرار گیرد.

وی در خاتمه اضافه کرد:پس از اجرای این لایحه، موضوع طرح یکسان سازی حقوق کارگران مختلف مجموعه شهرداری نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت که البته این مورد نیز فقط در خصوص کارگران طرف قرارداد با شرکت همشهری صادق خواهد بود.

شایان ذکر است بررسی این لایحه مهم در تایم جلسه این هفته نگنجید و تجزیه و تحلیل آن جهت تصویب یا عدم تصویب به جلسه غیرمستمع هفته آینده شورای شهر تبریز موکول گردید.

شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :