چهار پروژه بزرگ صنعت برق آذربایجان به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور مدیرعامل شرکت توانیر مورد بهره برداری همزمان قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، پروژه های خط ۴۰۰ کیلوولت آیدوغموش – نیروگاه اردبیل، توسعه پست آیدوغموش و احداث بی خط ۲۳۰ کیلوولت، احداث پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولت شهید کسایی بخش یامچی مرند و توسعه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت هشترود از جمله طرح هایی بودند که با اعتبار حدود ۱۰۳ میلیارد تومانی به بهره برداری رسیدند تا مردم این مناطق از خدمات بهینه صنعت برق کشور استفاده نمایند.

اخذ وام ۱۲۵ میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی

در ابتدای آیین افتتاح همزمان این پروژه ها، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان به پیشرفت قابل توجه طرح های مربوط به این صنعت در منطقه شمال غرب کشور اشاره کرد و گفت:علی رغم وجود مشکلات مالی، هم اکنون در ۳ استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل حدود ۳۳ پروژه با برآورد مالی ۶۲۸ میلیارد تومانی در حال اجراست که نویدبخش آینده درخشان صنعت برق در این منطقه از ایران می باشد.

حسین صبوری همچنین به اخذ وام ۱۲۵ میلیون یورویی این مجموعه از بانک توسعه اسلامی پرداخت و افزود:اما کلان شهر تبریز از نظر تأمین برق نسبت به سایر کلان شهرهای کشور در شرایط بحرانی قرار گرفته است لذا با اجرای پروژه های پست ۲۳۰ و تونل انرژی و نیز طرح کوتاه مدت مسیر ستارخان – گلستان برای برون رفت از این بحران در اولویت قرار گرفته است.

وی افزایش اطمینان شبکه انتقال در استان آذربایجان شرقی و اردبیل را از جمله موارد مهم این حوزه ارزیابی نمود.

photo_2016-02-24_07-19-07

استفاده از برق در سال نمونه گردشگری برای تبریز

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم به وجود مشکلات بی شمار مسکن های نیمه تمام مهر آذربایجان شرقی پرداخت و گفت:در دولت یازدهم مباحثی پیرامون مشکلات برق این واحدها وجود داشت اما خوشبختانه مجموعه برق منطقه ای آذربایجان توانست برق دهها خانوار این پروژه ها را حل و فصل نماید.

محمدصادق پورمهدی در بخش دیگری از اظهارات خود به رفع موانع چندین ساله در جابجایی دکل ها اشاره کرد و افزود:در سنوات گذشته حدود ۳۰ کیلومتر از خطوط فاضلاب اجرا گردید در حالی که این رقم اخیرا به ۱۵۰ کیلومتر افزایش یافته است و این موفقیت تنها در سایه همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی استان عملیاتی می گردد.

وی در خاتمه خطاب به مدیرعامل شرکت توانیر تاکید کرد:ما بسترها و زیرساخت های شهر تبریز جهت میزبانی سال نمونه گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ را در حال تهیه داریم، اما این نوع از نورپردازی های موجود رضایت بخش نیست و باید دوستان برق مجموعه نهایت تلاش خود را به کار بندند تا با وضعیت ایده ال نورپردازی های معابر، پذیرای ۱/۵ میلیون نفر گردشگر خارجی باشیم.

تعریف ۲۴ پست جدید برای مناطق مختلف آذربایجان

مدیرعامل شرکت توانیر هم با ذکر این نکته که امیدواریم این روحیه همدلی که در میان دستگاه های اجرایی آذربایجان وجود دارد به سایر مناطق کشور نیز تسری یابد گفت:شهر تبریز یکی از شهرهای ملی در بعد جهانی است که قابل ارایه به جهانیان می باشد لذا هر مگاواتی که به تولید نیروگاه ها افزوده می شود باید به میزان توسعه شبکه انتقال نیز اضافه گردد.

آرش کردی افزود:باید سرمایه گذاری های لازم در این زمینه انجام گیرد زیرا به همان میزانی که به تولید می اندیشیم باید به مقوله انتقال نیز توجه نماییم. اگر برخی از استان ها دارای شرایط ویژه ای در خصوص تولید برق و امر ترانزیت آن قرار دارند به طور حتم ظرفیت و پتانسیل مناسبی در تبادل انرژی نیز نیاز داریم تا به تقویت و توسعه شبکه بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه باید ۵ هزار و ۹۰۰ مگاولت به ظرفیت استان افزوده شود اضافه کرد:امروزه انتقال انرژی به شهرها در سطح جهان امری طبیعی است بنابراین تبریز باید در آستانه سال ۲۰۱۸ تدابیری را اتخاذ نماید تا شاخص های یک شهر مدرن برای این شهر تعریف گردد.

به گفته مدیرعامل شرکت توانیر، تعداد ۲۴ پست جدید به مجموعه پست های فوق توزیع و انتقال منطقه آذربایجان اضافه خواهد شد تا این استان ها از وضعیت مناسبی در زمینه گسترش صنعت برق برخوردار باشند.

در مراسم افتتاح همزمان چند پروژه استان آذربایجان شرقی در زمینه برق، کاظمی نیا و علیزاده مدیران عامل شرکت توزیع نیروی برق استان های آذربایجان غربی و اردبیل به همراه تعداد کثیری از مدیران صنعت برق استان های شمال غرب کشور نیز حضور داشتند.

photo_2016-02-24_07-18-43


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :