بالاخره آرزوی دیرین شهروندان ساکن محلات ششگلان و عارف به نتیجه رسید و پس از تملک و ساماندهی مدارس این منطقه، پروژه پارک – موزه قاجار به بهره برداری رسید.

به گزارش تبریزمن، در آیین افتتاح این طرح که به عنوان قسمتی از پروژه عظیم توسعه، تکمیل و بهسازی مجموعه فرهنگی، تاریخی مقبره الشعرای تبریز محسوب می گردد معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، رییس و تعدادی از اعضای شورای شهر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، شهرداران مناطق و جمعی از مدیران شهری و استانی حضور داشتند.

این مراسم که با اجرای برنامه های متنوع هنری همراه بود مورد استقبال بی نظیر شهروندان قرار گرفت و در خلال برگزاری آن اعلام گردید که صادق نجفی علی رغم حضور خود در اجلاسیه شهرداران کشورهای منطقه در ترکیه، با اکثریت آرا به عنوان شهردار منتخب شهرهای اسلامی سال ۲۰۱۸ و نیز مدیر بخش غربی دبیرخانه شهرهای آسیایی و حکومت های محلی انتخاب شده است.

شهردار تبریز در سخنان کوتاه خود در این مراسم شاد و مهیج، خطاب به مدیران شهرداری تاکید کرد که از هیچ تلاشی برای خدمت به شهروندان دریغ نکنید زیرا مردم تبریز شایسته خدمات قابل توجه و عظیم هستند.

صادق نجفی افزود:از ابتدا به مردم قول داده ایم که با تمام در این مسوولیت کار خواهیم کرد تا هویت تبریز برای ورود به سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی بر تمام دنیا محرز گردد زیرا مردم این شهر در ۵ دوره مختلف تاریخی، بر سرزمین ایران حکومت کرده و نشان داده اند که واقعا شایسته اولین ها هستتد.

وی اضافه کرد:تا بهمن ماه سال جاری مجموعه مقبره الشعرا به پارک – موزه قاجار متصل خواهد شد تا از این طریق یک میدان بزرگ همانند میدان امام اصفهان ایجاد شده و پذیرای خیل عظیمی از گردشگران باشد.

نماینده شهرداران ایران در شورای عالی شهرداری های وزارت کشور در پایان اظهارات خودابراز امیدواری کرد تا در سال جاری با بهره برداری از پروژه های بزرگی همچون میدان آذربایجان، تقاطع های غیر همسطح آخونی و گلپارک، اصلاح اتوبان پاسداران و غیره تحول عظیم عمرانی در مناطق مختلف کلان شهر تبریز به وجود آید.

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :