تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب دو مدال طلا و دو نقره به کار خود در رقابتهای بین المللی استفان سرکسیان ارمنستان پایان داد.

به گزارش تبریزمن، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان روزهای ۵ و ۶ تیرماه در شهر واندازور ارمنستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط علیرضا کریمی و پرویز هادی در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا و میثم نصیری و امیر محمدی در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

همچینن رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شد و سید احمد محمدی و کمیل قاسمی در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم از دور رقابتها کنار رفتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد کومیکه آلاداشویلی از گرجستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر یک آرسن علی موسی علی اف نفر دوم جام یاریگین در سال ۲۰۱۶ از روسیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کریمی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل ولادیسلاو والیف نفر سوم روسیه و جام یاریگین در سال ۲۰۱۶ و قهرمان جوانان جهان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل آتایان نفر پنجم اروپا (۲۰۱۶) از ارمنستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول مقابل وایچیک یقیزاریان از ارمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل گئورگی ساکانالیدزه از گرجستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس در دیدار مرحله نیمه نهایی، قاسمی از دور رقابت ها کنار رفت.

در همین وزن پرویز هادی، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم والری بیدویف از روسیه را ۱۰ بر صفر شکست داد. و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لوان بریانیدزه نفر سوم جهان (۲۰۱۰) و پنجم جهان (۲۰۱۵) از ارمنستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. هادی در این دیدار بالدان سیجیپوف نفر سوم قهرمانی روسیه در سال ۲۰۱۶ را با نتیجه ۱۰ بر ۶ شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :