مدیرکل پست استان آذربایجان شرقی امروز در یک نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی به مناسبت ۸ اکتبر روز جهانی پست به گفتگو پرداخت.


به گزارش خبرنگار اقتصادی تبریزمن، “محمدرضا احمدیان” با اشاره به اینکه حدود یک هزار و ۲۰۰ نقطه شهری و روستایی در سطح آذربایجان شرقی امکانات لازم جهت دسترسی آسان به خدمات مختلف پستی را از طریق دفاتر پیشخوان و دفاتر روستایی در اختیار دارند گفت:پست، یک صنعت زیرساخت است که در راستای کاهش هزینه های شهروندان تلاش می نماید به طوری که با همکاری این مجموعه با ۴۵ سازمان و ارگان خدمت رسان، کاهش هزینه ها، تسهیل امور جاری روزمره و رفاه عمومی عاید هم استانی هایمان شده است.

وی در عین حال به تشریح هایبیرید میل به عنوان یکی از خدمات پیشرفته پست پرداخت و افزود:این نوع خدمات امروزه در دنیا رواج دارد که در آن به طور مثال، کاغذی به نام نتیجه آزمایشات بیماران از پروسه فعالیت های این مراکز حذف شده و پست تمام این امور در راستای تحویل جواب آزمایش ها در درب منزل بیمار را انجام می دهد که دارای مزیت های بسیاری است.

مدیرکل پست استان، هاب پستی را در جهت ارسال نمونه های تولیدکنندگان به اقصی نقاط دنیا، پست لجستیک را ارایه دهنده تمام امور خرید و فروش فیزیکی و پیک موتوری را عهده دار فروش و تحویل کالاهای مشتریان به صورت الکتریکی و هزینه بسیار کمتر عنوان کرد و یادآور شد:ترافیک صادره از طریق سرویس های مختلف پست استان ماهانه در حدود ۲ میلیون مورد می باشد که این میزان در مدت زمان ۶ ماهه سال جاری به ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد رسیده است و با افزایش رشد درآمدی ۲۵ درصدی این مجموعه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در جایگاه ششم کشوری قرار گرفته است.

یکی دیگر از طرح هایی که احمدیان به آن اشاره کرد سیستم یکپارچه سازی آدرس ایرانیان بود. وی هدف از اجرای این طرح را ساماندهی آدرس های هموطنان از طریق به روزرسانی آنها اعلام کرد و افزود:مباحث خدمت رسانی در این فرآیند مسجل خواهد شد به نحوی که اطلاعات مورد نظر از دستگاه های اجرایی مربوطه جمع آوری و مدون شده پست به عنوان متولی این امر آدرس واحدی برای هر شهروند را در سرور قرار می دهد تا ارایه خدمات پستی آسان گردد بنابراین تمامی آدرس هایی که یک شهروند در سازمان های خدمات رسان داراست متمرکز شده و بحث های نقطه گذاری و تهیه نقشه های مورد نیاز به انجام خواهد رسید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزمن مبنی بر آخرین وضعیت ساختمان پست مرکز و شهرستان ها نیز تصریح کرد:در گذشته به بنای پست مرکز استان بی توجهی شده بود اما اخیرا تغییرات اساسی در داخل ساختمان انجام گرفته و با هزینه بیش از یک میلیارد تومانی نیز می توان نمای بسیار زیبا و بی نظیری که آماده اجراست را عملیاتی نمود، همچنین محل اداره پست شهرستان بناب اخیرا مورد افتتاح قرار گرفت، میانه با مشکل خاصی روبرو نیست، ساختمان پست مراغه در دست اقدام است، ابنیه پست شهرستان های شبستر، آذرشهر و هشترود نیز در حال مرمت و تعمیرات اساسی قرار دارد، ساختمان متعلق به پست در اهر هم تخریب و بازسازی خواهد شد.

مدیرکل پست آذربایجان شرقی در پایان اظهارات خود به موضوع گرامیداشت ۱۷ مهر، روز جهانی پست پرداخت و اضافه کرد:چنانچه می دانیم مقوله پست در کشورهای اروپایی تغییر ماهیت داده و شکل ارایه خدمات آن به گونه ای دیگر صورت می گیرد لذا ما نیز در این راستا مباحث عضوگیری خدمات، عقد قرارداد با آزمایشگاه ها، همکاری نزدیک با بانک ها، به روز رسانی فایل های اطلاعاتی، راه اندازی غرفه های مختلف خدماتی را در نظر گرفته ایم تا شهروندان در کنار این مجموعه به آسایش و آرامش دس یابند.

شایان ذکر است خبرنگاران رسانه های گروهی در ادامه این کنفرانس خبری، به همراه مدیرکل پست استان از واحدهای مختلف این مجموعه بازدید کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :