چندی پیش «تبریزمن» در یادداشتی با عنوان:« نقدی بر فراموشکاری «آتا ایرلاین»؛ با نام «تبریز» و برای «تبریز» باشید» به نقد برخی اقدامات اخیر این این شرکت هواپیمایی همچون انتقال تدریجی مراکز خود از تبریز به شهرهایی چون اهواز و یزد و بی توجهی به افزایش خدمات و بهبود کیفیت پروازهای خود پرداخته بود، حال از روز گذشته شایعاتی مبنی بر کوچ «آتا» از تبریز در فضای مجازی دست به دست شده که نشان می دهد این شرکت واقعا قصد دارد به جای بهبود کیفیت پروازها و گسترش خدمات خود در تبریز و شنیدن انتقادات دلسوزانه مردم و رسانه ها، با چاشنی مظلوم نمایی اقدام به پاک کردن صورت مسئله کند!

تبریزمن، سرویس اقتصادی:  شنیده‌ها حاکیست هواپیمایی آتا قصد دارد پروازهای خود از مبدا و به مقصد تبریز را طی ۱۵ روز آتی به حداقل برساند. علت این اقدام و صحت و سقم آن از سوی اعضاء هیئت مدیره این مجموعه تائید نشده و معلوم هم نیست انتقال اقامتگاه شرکت از شهری به شهر دیگر چه تاثیری در افزایش کیفیت خدمات‌‌رسانی دارد!

حضور مجموعه هواپیمایی آتا با نام و نشان جذاب خود در سال های ابتدایی فعالیت باعث خوشحالی و افتخار مردم آذربایجان بوده است و توسعه و بهبود حمل و نقل هوایی در این منطقه هم از نظر نام و نشان باعث سربلندی است و هم برای پیشرفت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری از ملزومات می باشد.

«آتا» به عنوان مجموعه پیشگام در این عرصه فعالیت خود را آغاز کرد و مردم نیز استقبال بسیار خوبی از آن داشتند، اما رفته رفته و با اتفاقات عجیب و غریبی که در برخی پروازها شاهد آن بودیم باعث ایجاد موجی از نارضایتی از خدمات این شرکت شد. اما نکته ای که جای تعجب دارد، این است که ضعف ها و مشکلات پروازهای آتا نه تنها با گذشت زمان رفع نشد، بلکه بیشتر و عجیب تر شده و به رسانه های خبری بزرگ کشور هم کشیده شدند.

IMG_20160908_110317

ناگفته پیداست که هر چقدر حضور هواپیمایی آتا در میان ایرلاین های بزرگ کشور و منطقه برای مردم آذربایجان باعث افتخار است، وجود این ایرادات و عدم تلاش برای اصلاح آن ها می تواند باعث آبروریزی و شرمندگی مردم شود.

حال انتشار خبر کوچ این هواپیمایی از تبریز نشان می دهد که واقعا این شرکت با این همه نام و نشان به جای اینکه به انتقادات دلسوزانه مردم و رسانه ها پاسخ داده و در جهت رفع ایرادات برآید، درصدد پاک کردن صورت مسئله می باشد. آیا رفتن از شهری به شهر دیگر باعث بهبود خدمات و کیفیت پروازهای این هواپیمایی خواهد شد؟

فرار به جای پاسخگویی به هیچ وجه نمی تواند راه چاره مناسبی برای حل کردن مشکلات باشد و بهتر است مسئولین این شرکت هواپیمایی در آستانه رویداد تبریز۲۰۱۸ – که البته آمادگی مناسبی برای آن وجود ندارد – از مسئولیت شانه خالی نکرده و به فکر بهبود خدمات خود و میزبانی شایسته از گردشگران خارجی باشند.

هواپیمایی آتا نه تنها باید در تبریز بماند، بلکه باید با قدرت بیشتر به فکر خرید هواپیماهای مدرن و جدیدی باشد که شرکت های رقیب در ماه های اخیر و پس از برجام آن ها را خریداری کرده اند. آتا باید به جای قهر و مظلوم نمایی، تلاش کند نام و برند خود را بیش از پیش خوشنام تر کرده و اجازه عقب ماندن از قافله رقابت را به خود ندهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :