پرویز هادی پهلوان ایران و امید کشتی آذربایجانشرقی و کشتی گیر سنگین وزن ایران با غلبه بر حریف قزاقستانی با کسب مدال طلا قهرمان وزن ۱۲۰ کیلوگرم آسیا شد.

به گزارش تبریزمن، پرویز هادی پهلوان ایران و امید کشتی آذربایجانشرقی و کشتی گیر سنگین وزن ایران با غلبه بر حریف قزاقستانی با کسب مدال طلا قهرمان وزن ۱۲۰ کیلوگرم آسیا شد.

پرویز هادی کشتی گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران با غلبه بر حریف قزاقستانی به مدال طلا رسید.

وی در دور اول رقابت های آزاد، با نتیجه ۱۰ بر صفر زولبو ناتساگسورون از مغولستان را شکست داد. در دور نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر برابر زمان انور از پاکستان به پیروزی رسید.

پرویز هادی در مرحله نیمه نهایی نیز کونجین نام از کره جنوبی را با نتیجه ۱۲ بر ۶ شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.کشتی گیر سنگین وزن ایران در این دیدار مقابل دولت شابانبای از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و پنجمین مدال طلای تیم کشتی آزاد ایران را در این رقابت ها را کسب کرد.

بیست و نهمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای ۱ و ۲ اسفندماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و تیم ایران با کسب ۵ مدال طلا (میثم نصیری، مصطفی حسین خانی، احسان لشگری، رضا یزدانی و پرویز هادی) به ترتیب در اوزان ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم، یک نقره بهنام احسان پور در وزن ۶۱ کیلوگرم، یک برنز محمد نادری در وزن ۷۰ کیلوگرم و مقام پنجمی یونس سرمستی در وزن ۵۷ کیلوگرم و با ۷۳ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

**رده بندی انفرادی اوزان مختلف به این شرح است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- ساندپ تومار (هند) ۲- جونگ هاک جین (کره شمالی) ۳- سودنومداش باتبولد (مغولستان) و اولولبک ژولدوشبکوف (قرقیزستان) ۵- یونس سرمستی (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) ۲- بهنام احسان پور (ایران) ۳- ژانگ بولاداوروجی (چین) و توشینتولگا تومنبیلگ (مغولستان)
۶۵ کیلوگرم: ۱- میثم نصیری (ایران) ۲- نورلان بکجانوف (قزاقستان) ۳- ما گونجون (چین) و باتمانگی باتچولون (مغولستان)
۷۰ کیلوگرم: ۱- آدام باتیروف (بحرین) ۲- وینود کومار (هند) ۳- محمد نادری (زنجان) و باتزورک بویانجاو (مغولستان)
۷۴ کیلوگرم: ۱- مصطفی حسین خانی (ایران) ۲- ژیگر ذکیراف (قزاقستان) ۳- سایاکبای یوسوپوف (قرقیزستان) و عظمت سوفیف (تاجیکستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- احسان لشگری (ایران) ۲- اویوتمون اروگودول (مغولستان) ۳- هیوک بئون گون (کره جنوبی) و اصلان کاخیدزه (قزاقستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- رضا یزدانی (ایران) ۲- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) ۳- باخدولت آلمنتای (قزاقستان) و خودربولگا دورجخاند (مغولستان)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- پرویز هادی (ایران) ۲- دولت شابانبای (قزاقستان) ۳- آیال لازاریف (قرقیزستان) و زولبو ناتساگسورن (مغولستان)

_MG_1763 copy

_MG_1758 copy

_MG_1752 copy

_MG_1696 copy

_MG_1692 copy


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :