به گزارش تبریزمن،این همایش یک روزه به همت انجمن صنفی کارآفرینان صنعت کفش و اتحادیه کفاشان تبریز و با مشارکت سازمان توسعه گردشگری شهرداری این شهر در محل تالار اندیشه پارک ائل گلی برگزار می شود.

دبیر اجرایی همایش صنعت چرم و کفش ایران روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری این همایش بررسی مزیت های رقابتی صنعت چرم و کفش و ارایه راهکارهای حمایت عملی از این صنعت است، گفت: تمامی روسای اتحادیه ها و تشکل های این صنف در همایش مزبور حضور خواهند داشت.

علیرضا جباریان فام افزود: در این همایش از ۴۴ نفر پیشکسوت و فعالان منتخب صنعت کفش و چرم ایران و تبریز تجلیل می شود که بر این اساس ۲۰ نفر پیشکسوت تبریزی و ۱۰ نفر پیشکسوت تهرانی و همچنین ۱۴ برگزیده کارآفرین برتر مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی ، چالش بزرگ صنعت کفش و چرم ایران در شرایط کنونی را کمبود نقدینگی و نبود حمایت های موثر از این صنعت عنوان و اظهار کرد: طی سال های گذشته تسهیلات اعطائی دولت به فعالان این بخش در حد صفر بود که ادامه چنین روندی به این صنعت ارزآور و سودآور ملی ضربات مهلکی وارد می کند.

جباریان فام گفت: نیاز اصلی و فوری صنعت کفش و چرم ایران حمایت های دولت است که امیدواریم دولت تدبیر و امید در این زمینه گام های موثر و مثبتی را بردارد.

 

منبع :ایرنا


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :