سعید نیکوخصلت دانشیار فیزیولوژی ورزشی دانشگاه تبریز درخصوص مسابقه انتخابی المپیک بین پرویز هادی و کمیل قاسمی که با بی رحمی هایی علیه پرویز هادی کشتی گیر شایسته تبریزی برگزار شد و او از رسیدن به المپیک بازماند گفت: هر کسی از نزدیک با خصوصیات این پهلوان قهرمان آگاهی داشته باشد می‌داند که پرویز هادی چون گوهری است درخشان در جهان امروزی ورزش. داشتن روحیه پهلوانی، قدرت بدنی مافوق تصور، کم حرفی و بی‌ادعایی‌اش و افتخارات مثال زدنی و بسیاری از محسنات دیگرش سبب می‌شود که نتوان از خبر کنارگذاشته شدن این پهلوان پر آوازه آذربایجان از کاروان المپیک ایران به‌راحتی چشم پوشی کرد.

به گزارش تبریزمن، وی سپس ادامه داد: با عدم تمکین فدراسیون کشتی از مصوبات و آیین نامه‌های انتخابی خود در گزینش المپیکی‌ها که به خوبی با نادیده گرفته شدن طلای پرویز هادی در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام استفان سرکسیان که چند روز قبل شاهد آن بودیم و متعاقباً برگزاری پرحرف و حدیث انتخابی صورت گرفته میان پرویز هادی و کشتی‌گیر مازنداران کمیل قاسمی (بازگشته بدون نتیجه از مسابقات صدرالذکر) به خوبی به سوگیری فدراسیون کشتی پی می‌بریم.

وی سپس گفت: شاید قبل از المپیک، صحبت کردن و انتقاد از عملکرد فدراسیون و نحوه گزینش وزن ۱۲۵ کیلوگرم چندان مناسب نباشد، ولی فرد باتجربه‌ای چون رسول خادم باید به خوبی از تجربیات سال‌های گذشته خود آموخته باشد که بهترین انتخابی‌ها همان تورنمنت‌ها و تدارکاتی‌های انجام شده است که وی نیز بر اساس همین تجربه ارزشمند راه فیکس شدن در کاروان المپیک را مدال طلای مسابقات برون مرزی عنوان نموده بود.

نیکوخصلت سپس اظهار داشت: ولی واقعاً نکته کور ماجرا زمانی مسئله‌ساز می‌شود که فدراسیون قبل از انتخابی تصمیم خود را گرفته باشد. چرا که در غیر این صورت هیچگاه کسی را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی که جدیداً از سکوی قهرمانی مسابقات بین المللی کشتی استفان سرکسیان به وطن بازگشت است سریعاً در مقابل فردی قرار نمی‌دهد که بازنده آن مسابقات بوده و دارای برنگیختگی فراوانی به دلیل فرصت سوزی پیش آمده به دست آورده است.

وی همچنین افزود: مطمئناً باخت کمیل قاسمی در مسابقات اخیر انگیزه و وضعیت روانی او را در وضعیت حمله و برانگیختگی کامل برای اثبات شایستگی خود نگه داشته است و از طرفی پرویز هادی مطمئن و با رضایت خاطر از انجام وظیفه خود در وضعیت بی تفاوتی قرار خواهد گرفت و از طرفی هم اگر از عدم استقبال فدراسیون کشتی نسبت به انتخابش نیز بویی به مشامش رسیده باشد “تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل”. امروزه جامعه فهیم و فنی کشتی کشور به‌خوبی از نحوه تغییرات اندک در برانگیختگی و متعاقب آن جابجایی سکوهای المپیکی و جهانی و … واقف هستند. اما این تغییرات برای پرویز هادی تازه قهرمان شده و در بازه زمانی ۴۰ روز قبل از المپیک که عملکرد قابل قبولی را نیز بر اساس معیارهای انتخابی داشته است روندی طبیعی به نظر می‌رسد.

نیکوخصلت ابراز داشت: با این حال علی رغم همه موارد صدرالذکر برگزاری انتخابی سوگیرانه بین پرویز هادی و کمیل قاسمی با انجام سه مسابقه با نتایج (۷ به ۳ برنده: پرویز هادی، ۲ به ۲ برنده: کمیل قاسمی (به دلیل گرفتن امتیاز آخر)، ۲ به ۱ برنده: کمیل قاسمی) پیراهن تیم ملی به کمیل قاسمی، اهداء شده است و اینجاست که اگر هم چشم و گوش فدراسیون کشتی به دلیل پیش داوری و یا استرس المپیک چندان برای تصمیم گیری صحیح آماده نیست، حداقل مسئولین استانی بایستی حرکت کمی کردند و همچنان که در سال گذشته علی‌رغم پای آسیب دیده پرویز هادی اصرار به برگزاری مسابقات پهلوانی در تبریز داشتند و این مسئله سبب گردید تا پرویز هادی علی رغم میل باطنی‌اش در آن مسابقات شرکت نماید و باوجود داشتن مقام پهلوانی کشور در سال قبل به مقام دوم در شهر خویش بدون هیچگونه اعتراضی بسنده نماید! (و ما نمی خواهیم بیش از این در خصوص اجحافی که در حق پرویز هادی در آن مسابقات صورت گرفته است سخن برانیم) مناسب بود تا با تماس های پی در پی و حضور در فدراسیون و بسیاری از اقدامات متعارفی که مسئولین استان‌های دیگر در راستای حمایت از قهرمانان خویش انجام می دهند مسئولین استانی ورزش دوست ما نیز به حمایت از حق طلبی این پهلوان ارزنده کشور حرکتی از خود نشان می دادند. مطمئناً با توجه به نتایج قابل بحث انتخابی صورت گرفته و وقایع رخداده در طول هفته های گذشته پوشیدن پیراهن تیم ملی کشتی و متعاقب آن کسب مدال المپیک برای پهلوان و قهرمان ملی و محبوب ما دور از انتظار نبود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :