استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، ضمن تبریک این هفته به همه تلاشگران بی‌نام و نشان عرصه امنیت، از تلاش‌های مخلصانه آنان در سنگر تامین امنیت و آرامش جامعه قدردانی کرد. متن پیام دکتر اسماعیل جبارزاده به این شرح است:

یکی از مقولاتی که در اداره امور جامعه و رشد و کمال انسان‌ها، نقش اساسی دارد “امنیت” است. به اعتقاد متفکران روان‌شناس، «امنیت» مهم‌ترین نیازی است که در هرم نیازهای انسان قرار می‌گیرد و به خاطر حیاتی بودن آن، به شکل گسترده و فراگیر، در ابعاد مختلف اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و خانوادگی تجلی پیدا می‌کند. همان‌طور که موجودات زنده برای بقا و ادامه حیات خویش به آب و هوا نیازمندند انسان نیز برای ادامه زندگی و تکامل حیات روحی و رشد استعدادها به «امنیت» نیاز دارد.

امنیت به منزله زمین است که باید بذر اقتصاد، فرهنگ و سیاست را در آن بیفشانیم و در بستر امنیت، میوه موردنظر را از آن بچینیم، زیرا امنیت گذشته از اینکه فی‌نفسه یکی از ضروری‌ترین نیازهای بشر است عامل مهمی برای رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی نیز به شمار می‌رود و چنان چه می‌بینیم یکی از مولفه‌های مهم در دولت تدبیر و امید و مباحث مربوط به پسا برجام، توجه ویژه به نقش امنیت در سرمایه‌گذاری‌های خارجی، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و دیپلماسی می‌باشد.

از دیدگاه آیات و روایات نیز امنیت از نعمت‌های بزرگ خداوند است و بر سایر نیازهای بشر اولویت دارد. اسلام به عنوان یک نظام حقوقی جامع و مترقی که پاسخگوی نیازهای فردی و اجتماعی افراد در همه زمان‌ها و مکان‌ها می‌باشد از این قاعده مستثنی نبوده و با ملاحظه متون دینی، احکام و مقررات اسلامی ملاحظه می‌شود که اهمیت امنیت در همه عرصه‌ها و راه‌حل‌های تحقق بخشیدن به امنیت اجتماعی بیش از سایر نظام‌های حقوقی در دین اسلام مورد مداقه قرار گرفته است.

استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و حساس، با کسب جایگاه و رتبه نخست در برقراری امنیت در ابعاد مختلف، افتخاری بزرگ و ارزشمند را نصیب خود و مردم متدین کرده است که بدون شک، احراز این رتبه ماحصل تلاش و زحمات ارزنده و شبانه‌روزی عموم دست‌اندرکاران و دستگاه‌های امنیتی، خصوصا سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌باشد که برای تامین امنیت و حراست از مردم فهیم استان از جان خویش نیز مضایقه نمی‌کنند و شهدای زیادی تقدیم اسلام و انقلاب نموده‌اند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، از زحمات و فداکاری‌های مخلصانه این عزیزان در سنگر تامین امنیت و آرامش جامعه صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم با عنایات ویژه حضرت ولی‌عصر (عج)، با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید همواره در برقراری نظم و امنیت پایدار در کشور سلامت و موفق و موید به تایید الهی باشند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :