استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و آغاز سال‌تحصیلی جدید، بر نقش خطیر جامعه فرهنگیان، معلمان و دانش‌آموزان و دانشجویان در رسیدن به قله‌های پیشرفت و سربلندی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، متن پیام دکتر اسماعیل جبارزاده به این شرح است:

ن والقلم و مایسطرون

در آستانه فرارسیدن ماه مهر و برگ‌ریزان طبیعت، یاد و خاطره شهیدان والامقام، جانبازان سرافراز و رزمندگان عزیز دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش را به جامعه فرهنگیان خصوصا معلمان گرامی، دانش‌آموزان عزیز و دانشجویان محترم و کلیه رهپویان راه معرفت تبریک می‌گویم.

تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس، حاوی این پیام راهگشاست که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند تا انسان را از گرداب جهل و گمراهی به‌سوی قله‌های نور و معرفت رهنمون سازند.

در طلیعه ماه مهر، معلم و استاد، دانشجو و دانش‌آموز و همه پویندگان علم و دانش، حرکتی پرشتاب برای فتح قله‌های معرفت و کرامت انسانی آغاز می‌کنند تا پیرایه‌های جهل، نادانی و بی‌سوادی را از پیکر جامعه بشری بزدایند و انسان‌ها را در مسیر حیات‌بخش آگاهی قرار دهند.

امروزه تقویت و ارتقای نظام آموزش ‌و پرورش و آموزش عالی به‌عنوان بستر رشد و آگاهی انسان‌ها، از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود و تربیت نیروی انسانی متعهد، کاردان، مدیر و مدبر یک هدف اساسی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

اکنون‌که در پرتو توجهات حضرت ولی‌عصر (عج)، هدایت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و درایت دولت تدبیر و امید، عرصه تعلیم و تربیت در مسیر تحول بنیادین نظام آموزشی کشور، راه رشد، تعالی و کمال را می‌پیماید، مجموعه آموزش ‌و پرورش به‌عنوان بسترساز این امر خطیر، با خدمت شبانه‌روزی و استفاده از همه مزیت‌ها و با همکاری سایر بخش‌ها به سمت بهبود وضع موجود حرکت می‌کند.

امیدوارم در سالی که به تدبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب مزین به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” شده است با عمل به منویات رهبری عزیز و با تدبیر دولت خدمتگزار، بتوانیم ایران اسلامی را به قله‌های امید، پیشرفت و سربلندی برسانیم که این مهم با تلاش اساتید و معلمان سخت‌کوش و دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز محقق خواهد شد. ان‌شاءالله

اسماعیل جبارزاده
استاندار آذربایجان شرقی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :