استاندار آذربایجان شرقی روز یکشنبه به مناسبت درگذشت عالم ربانی حضرت آیت الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی تبریزی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش تبریزمن، در پیام تسلیت اسماعیل جبارزاده به این مناسبت آمده است:

‘انا لله و انا الیه راجعون
رحلت جانگداز علم ربانی، فقیه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و استاد برجسته حوزه مبارکه علمیه قم، مرحوم آیت الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی تبریزی (قدس سره الشریف) که سراسر عمر بابرکت خود را مصروف تربیت هزاران شاگرد مکتب حضرت امام جعفر صادق (ع) نموده است، به پیشگاه باعظمت حضرت بقیت الله الاعظم (عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، روحانیت معظم، طلاب عزیز و عموم ارادتمندان آن فقید سعید به ویژه به بیت مکرم و فرزندان فاضل و گرانقدر آن عزیز سفرکرده تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

در مورد جایگاه رفیع علمی آن استاد محقق و فرزانه همین بس که اکثر محصلین حوزه علمیه از خرمن علم و دانش و فضایل اخلاقی آن بزرگوار بهره مند می باشند. علاوه بر آن ده ها شرح و تعلیق بر کتب درسی سطوح مختلف حوزه از آثار ارزشمند علمی ایشان می باشد.

از خداوند متعال مسالت دارم که روح بلند و ملکوتی ایشان را در اعلی علیین با حضرات معصومین (ع) محشور فرماید.

اسماعیل جبارزاده

استاندار آذربایجان شرقی’

آیت الله حاج شیخ مصطفی اعتمادی تبریزی مصطفی اعتمادی در سال ۱۳۰۴ در قریه خواجه از توابع شهر تبریز متولد شد. وی پس از پرورش و خواندن دروس فارسی، ادبیات عرب و منطق و تبصره را در زادگاه خود نزد والد ماجدش ‘حاج میرزا علی خواجه ای’ خواند.

وی از روستای خواجه به تبریز آمد و در آنجا سطوح عالی را تا مکاسب از محضر استادان و مدرسان تبریز استفاده کرد و در سال ۱۳۲۵ به قم مهاجرت کرد و کفایه را از محضر آیت الله العظمی نجفی مرعشی فرا گرفت و بعد از آن در درس خارج فقه مرحوم آیت الله حجت کوه کمره ای و اصول مرحوم آیت الله بروجردی شرکت کرد و از حضرات آیات حاضر نیز بی بهره نبود.

ضمنا وی به تدریس سطوح عالی پرداخت و بسیاری از محصلان حوزه از محضرش بهره مند شدند.

«شرح معالم الاصول»، «شتات الفوائد» که در حواشی معالم چاپ شد، «موضع القوانین»، «شرح رسائل»، «شرح مکاسب» شیخ انصاری، «شرح کفایه» آخوند خراسانی و سلسله دروس صوتی برخی از آثار ماندگار استاد اعتمادی تبریزی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :