تیم ملی هندبال کشورمان در سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ برابر ژاپن به پیروزی رسید.

به گزارش تبریزمن، تیم ملی هندبال کشورمان در سومین دیدار خود در چارچوب مسابقات سهمیه المپیک آسیا از ساعت ۱۵:۳۰ در تالار الدحیل دوحه برابر ژاپن به میدان رفت و با نتیجه ۳۱ بر ۲۷ به پیروزی رسید.

یوناس الیاسون و آنتون پالسون از ایسلند قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند. عمر المرزوقی از امارت نیز ناظر فنی این دیدار بود.

عرفان اسماعیلاجیچ تیم ایران را ترکیب سعید برخورداری، مجتبی حیدر‌پور، سجاد استکی، الله‌کرم استکی، علیرضا موسوی، شاهو نصرتی و میلاد مسائلی به میدان فرستاد.

در ابتدای نیمه نخست شاگردان اسماعیلاجیچ موفق شدند اختلاف امتیاز را با ژاپن را به عدد ۳ برسانند اما با اشتباهات بازیکنان ایران در خط دفاع دو تیم به تساوی رسیدند. در ادامه این نیمه بازی پایاپای پیش رفت و در نهایت نیمه اول با نتیجه ۱۵ بر ۱۴ به سود شاگردان ایواموتوی ژاپنی به پایان رسید.

در نیمه دوم الله‌کرم استکی و علیرضا موسوی برای ۲ دقیقه از زمین اخراج شدند و برای دقایقی ایران با دو بازیکن کمتر از حریف در زمین حضور داشت اما عملکرد خوب سعید برخورداری فرصت زیادی را برای گلزنی به ژاپنی‌ها نداد.

در ادامه باز هم با اخراج الله‌کرم استکی فشار حملات ژاپنی‌ها روی دروازه ایران بیشتر شد. شاگردان ایواموتو در زمان اخراج استکی صاحب یک ضربه پنالتی شدند که حیدری‌راد با حضور در دروازه مانع از گلزنی ژاپنی‌ها شد.

با اخراج بازیکن ژاپنی و حضور پوریا نوروزی‌نژاد در ادامه بازی ایران موفق شد بعد از دقایقی که از این تیم عقب بود، از ژاپن پیش بیفتد.

در دقیقه ۱۸ نیمه دوم پوریا نوروزی‌نژاد برای ۲ دقیقه از زمین اخراج و ژاپن صاحب یک ضربه پنالتی شد که سعید برخورداری با عملکرد خوب خود مانع از گلزنی ژاپنی‌ها شد. بلافاصله بعد از موقعیت پنالتی، بازیکن ژاپن در موقعیت تک به تک با برخورداری قرار گرفت که باز هم دروازه بان ایران موفق‌تر از بازیکن حریف بود.

عملکرد خوب بازیکنان ایران در ادامه باعث شد تا در ۱۰ دقیقه پایانی اختلاف گل ایران افزایش یابد. در این دقایق افت بازیکنان ژاپن به لحاظ بدنی کاملا محسوس بود و شاگردان اسماعیلاجیچ کار سختی برای باز کردن دروازه ژاپن نداشتند.

 ژاپن در این رقابت‌ها دو شکست برابر قطر و ایران و یک پیروزی برابر عربستان به دست آورده و ۲ امتیازی است و با این نتیجه شانس صعود ایران از این گروه افزایش یافت.

الله‌کرم استکی، بازیکن تیم مون‌پلیه فرانسه و سید علیرضا موسوی، عضو تیم دینامو بخارست رومانی به ترکیب تیم ملی کشورمان اضافه شدند تا ترکیب ایران برای رویارویی با ژاپن کامل باشد.

تیم ملی هندبال کشورمان در بازی نخست خود در این رقابت‌ها با نتیجه ۳۹ بر ۳۱ برابر عمان به برتری دست یافت، سپس ازبکستان را با نتیجه ۳۳ بر ۱۸ از پیش رو برداشت. ملی‌پوشان کشورمان در این رقابت‌ها با عمان، قطر، عربستان، ژاپن و ازبکستان همگروه هستند.

تیم ایران در چهارمین دیدار خود جمعه، ۲۹ آبان ماه از ساعت ۱۹:۳۰ برابر قطر به میدان می‌رود.

تیم قهرمان در این رقابت‌‌ها به صورت مستقیم راهی المپیک ریو خواهد شد و تیم‌های دوم و سوم باید در مسابقات بین قاره‌ای با تیم‌هاى دوم و سوم قاره‌هاى اروپا، آفریقا و ‌آمریکا رو‌به‌رو شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :