تیم ملی فوتبال کلمبیا با برتری ارزشمند خارج از خانه مقابل بولیوی که در شهر لاپاز به دست آمد، شرایط خود در جدول مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را بهبود بخشید.

به گزارش تبریزمن، در ادامه مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آمریکای جنوبی، بامداد جمعه تیم ملی بولیوی در شهر لاپاز میزبان کلمبیا بود که این دیدار تماشایی با برتری ۳ بر ۲ میهمان به اتمام رسید.

این دو تیم که در دیدارهای قبلی خود نتایج خوبی کسب نکرده بودند با جدیت تمام این بازی را آغاز کرده تا با کسب پیروزی به شرایط خود در جدول رده بندی سروسامان دهند.

در نیمه نخست، کلمبیا بر توپ و میدان تسلط کامل داشت و با گل های «خامس رودیگز» و «کارلوس باکا» با برتری دو بر صفر به رختکن رفت.

در نیمه دوم، بولیوی که از حمایت تماشاگران خود سود می برد، روش تهاجمی را در دستور کار داشت و با دو گل متوالی که توسط «خوان کارلوس آرکه» و «آلخاندرو کامسرو» به دست آمد کار را به تساوی ۲ بر ۲ کشاند.

در دقیقه ۹۱ و در حالیکه همگان در انتظار سوت پایان بازی بودند، کار تیمی زیبای بازیکنان کلمبیا توپ را به «ادیون کاردونا» رساند تا این هافبک جوان گل سوم و برتری کلمبیا را به ارمغان آورده و ۳ امتیاز را به حساب تیم تحت هدایت «خوزه پکرمن» واریز کند.

کلمبیا با کسب این پیروزی هفت امتیازی شد و به رتبه ششم جدول رده بندی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در آمریکای جنوبی صعود کرد و بولیوی ۳ امتیازی باقی ماند.

در منطقه آمریکای جنوبی، ۱۰ تیم حضور دارند که چهار تیم نخست جواز حضور در جام جهانی را کسب می کنند و تیم پنجم باید در مرحله پلی اف به میدان برود.

از ساعاتی دیگر و در دیداری مهم، تیم ملی فوتبال آرژانتین نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ در شهر سانتیاگو میهمان شیلی خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :