رئیس دانشگاه تبریز گفت: نقش تبریز و آذربایجان در ۱۰۰ سال گذشته همواره پیشتاز بوده و در حرکت‌های مشروطه و قیام ۲۹ بهمن تبریز اوج این حرکت‌ها را شاهد بودیم.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در سومین همایش گرامیداشت قیام تاریخی مردم تبریز با محوریت ۲۹ بهمن سال ۵۶ در تالار وحدذت دانشگاه تبریز، ضمن گرامیداشت دهه فجر و قیام مردم تبریز اظهار داشت: دستاوردها و موفقیت‌های امروز به برکت انقلاب است که در راس آن قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز است.

وی ادامه داد: قیام ۲۹ بهمن نقطه عطف انقلاب اسلامی بود و اگر این قیام صورت نمی‌گرفت و حرکت مردم تبریز نبود سایر قیام‌های مردم ایران در شهرهای دیگر و چهلم‌ها ادامه‌دار نمی‌شد و در نتیجه انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

رئیس دانشگاه تبریز گفت: اگر امروز کشورهای غربی بر سر میز مذاکراه با مردم ایران حاضر می‌شوند به برکت خون شهدا و جانفشانی‌های مردم بود.

پورمحمدی در ادامه سخنان خود به رشد علمی کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر رشد علمی ایران ۴ برابر متوسط کشورهای پیشرفته جهان است که این امر نیز به برکت انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دانشمندان و جوانان دانشگاهی به برکت انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند و مقاله‌های علمی و اختراعات فراوانی منتشر و ثبت می‌شود.

پورمحمدی تصریح کرد: اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی در بعد جهانی و بین‌المللی مدیون انقلاب است و رسالت ما این است که  باید همچون گذشته ادامه دهنده راه امام راحل و منویات رهبری و شهدا باشیم.

رئیس دانشگاه تبریز همچنین با اشاره به تاریخ صد ساله آذربایجان و تبریز در حرکت‌های ضداستعماری و استبدادی یادآور شد: نقش تبریز و آذربایجان در صد سال گذشته همواره پیشتاز بوده و در حرکت‌های مشروطه و قیام ۲۹ بهمن تبریز اوج این حرکت‌ها را شاهد بودیم.

وی با اشاره به برگزاری آئین‌های گرامیداشت شهدا تاکید کرد: برگزاری این برنامه‌ها برای آشنایی نسل‌های آتی مهم و حیاتی است تا آنان نیز با شهدا آشنا شوند.

پور محمدی با یادآوری اینکه دانشگاه تبریز شهدای بسیاری تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است ،گفت: اولین و آخرین شهید قیام ۲۹ بهمن تبریز از دانشجویان دانشگاه تبریز بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :