معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی خط ۲ متروی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی، صبح امروز در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی، با بیان اینکه خط ۲ متروی تبریز ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: تاکنون حفاری ۱۲۵۰ متر از تونل این خط به اتمام رسیده است که بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و بیش از ۱۶ میلیون یورو اعتبار ارزی در خط ۲ هزینه شده است.

مترو تبریز

وی با اشاره به اینکه این خط، ۲۰ ایستگاه خواهد داشت، تصریح کرد: خط ۲ از ایستگاه قراملک آغاز و در ایستگاه میدان بسیج به پایان خواهد رسید.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه جانمایی ایستگاههای اول تا هفتم این خط مشخص شده اظهار داشت: ایستگاه شماره ۸ در محدوده میدان شهدا و استانداری، ایستگاه شماره ۹ در ابتدای خیابان عباسی، شماره ۱۰ محدوده سیلاب قوشخانه جانمایی شده است.

پورمهدی با اشاره به اینکه جانمایی ایستگاه‌های شماره ۱۱، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ نهایی نشده است، افزود: ایستگاه شماره ۱۲ در خیابان عباسی، محدوده مدرسه کلکته‌چی، ایستگاه ۱۳ محدوده پل توانیر، ایستگاه ۱۴ آخر خیابان عباسی، نرسیده به میدان شهید فهمیده، ایستگاه ۱۵ در میدان شهید فهمیده، ایستگاه ۱۶ بلوار باغمیشه، محدوده خانه چوبی و ایستگاه ۱۷ در انتهای شهرک باغمیشه، محدوده شهرک گاز جانمایی شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، بابیان اینکه این ایستگاه‌ها به طور میانگین حدود یک کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند، ادامه داد: محدوده ایستگاه‌ها مشخص شده ولی احتمال تغییرات جزیی در مکان دقیق احداث ایستگاه وجود دارد.

پورمهدی افزود: ایستگاه‌های ۱۸ تا ۲۰ نیز به ترتیب در محدوده دانشگاه آزاد، شهرک مرزداران و میدان بسیج احداث می‌شود که تاکنون جانمایی دقیق آنها نهایی نشده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، در این جلسه علاوه بر تصمیم گیری در مورد جانمایی‌ ایستگاه‌های خط ۲ مترو، در مورد طرح مدیریت پارکبانی برخی خیابان‌ها، مسیر گشایی و حذف برخی موانع ترافیکی بحث و بررسی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :