عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز شد و بلافاصله در نشستی در جریان وضعیت پایانه خارجی در حال احداث فرودگاه بین المللی شهید مدنی این کلان شهر دو میلیون نفری قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی در این نشست با ارائه گزارشی از این طرح گفت: موافقت نامه اجرایی طرح ساخت پایانه پروازهای خارجی فرودگاه شهید مدنی تبریز سال ۱۳۸۹ امضا و اسفند ۹۰ عملیات اجرایی آن شروع شد .

مصطفی صفایی با اشاره به اینکه این طرح با هشت درصد پیشرفت به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است ، افزود: ۳۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی همچنین با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با شهرداری تبریز برای اجرای این طرح با برآورد اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال گفت: به دیلیل محقق نشدن شرایط قرارداد برای سرمایه گذار طرح، هنوز تفاهم نامه اجرایی نشده است .

صفایی افزود: این طرح به تازگی به مشاور بین المللی داده شده و مشاور هم با به روز کردن نقشه ، دو طرح جدید ارائه کرده است که شرکت فرودگاه های کشور باید در باره آن تصمیم بگیرد .

فرودگاه تبریز در سال ۱۳۲۹ شمسی با ماموریت ارایه خدمات هوایی، پروازهای برنامه ای و غیربرنامه ای، آموزشی و نظامی بر پایه ضوابط سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) راه اندازی شد.

این فرودگاه در سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از فرودگاه های درجه یک کشور انتخاب شد و از آن تاریخ به عنوان یکی از چهار فرودگاه آسمان باز ایران (Open Sky) به پروازهای داخلی و خارجی و عبوری خدمات می دهد.

فرودگاه بین المللی تبریز هم اکنون نزدیک به ۲۰۰ پرواز داخلی و ۲۰ پرواز خارجی در هفته دارد و دارای یک فرودگاه اقماری به نام فرودگاه سهند است.

افتتاح پایانه مسافربری تبریز ، شرکت در یادواره شهید باکری و حضور در نشستی با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی تبریز از برنامه های پیش بینی شده وزیر راه و شهرسازی در سفر به این شهر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :