معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز از تداوم اجرای پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمد حسین اسحقی با اعلام این خبر گفت: میزبانی همایش‌های بین المللی در تبریز با محدودیت عدم وجود مرکز همایش و امکانات مناسب، مواجه بود؛ از این رو احداث سالن‌های همایش بین المللی از نیمه دوم سال گذشته در دستور کار شهرداری تبریز قرارگرفت.

وی افزود: این مجموعه با طراحی منحصر به فرد و امکانات پیشرفته به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین سالن های همایش به جهت برگزاری کنفرانس‌های بین المللی و تخصصی در شهرک خاوران تبریز درحال احداث است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز ادامه داد: پروژه مرکز همایش های بین المللی تبریز دارای یک سالن اصلی به ظرفیت ۱۵۰۰ نفر به همراه چهار سالن فرعی شامل کلاسهای آموزشی، یک سالن VIP و سالن کنفرانس به ظرفیت ۶۰۰ نفر، رستوران با ظرفیت ۷۰۰ نفر و پارکینگ با گنجایش ۵۰۰ دستگاه خودرو طراحی شده است.

اسحقی در تشریح دیگر مشخصات فنی این پروژه نیز اظهار کرد: سازه این ساختمان بصورت بتن آرمه بوده و با رعایت مفاد مبحث ۱۹، مقررات ملی ساختمان در باب آئین نامه استفاده بهینه از انرژی در دیوارهای پیرامونی آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کف پارکینگها نیز از نوع بتن ضد سایش بوده و در کفسازی محوطه از بتن سبک پرلیتی استفاده خواهد شد.

وی در خصوص مشخصات  نمای پروژه خاطرنشان کرد: نمای این پروژه بصورت تلفیقی از سنگ تراورتن عباس آباد، ترموود و کرتین وال و با ترکیبی از نمای شیشه ای خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، همچنین متذکر شد: این پروژه عمرانی دارای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، وضوخانه، نمازخانه، اتاق کودک، گالری، اتاق گریم، اتاق های رخت‌کن، انبار آمفی تئاتر، اتاق های تمرین، پردیس سینمایی، بخش های اداری و آموزشی، کافی شاپ، کافی نت، اتاق خبرنگاران و رستوران با ظرفیت ۷۰۰ نفر بوده و سن اصلی، مجهز به سیستم ماشینی و مکانیکی در نظر گرفته شده است؛ همچنین دسترسی‌های ویژه معلولین به فضاهای درونی در طراحی و اجرا لحاظ شده است.

اسحقی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه عظیم تصریح کرد: عملیات اجرای اسکلت در پروژه به اتمام رسیده و دیوار چینی‌های  حدود ۶۵ درصد کل پروژه انجام گرفته و در حال حاضر نمای سنگی و کرتین وال نیز در حال اجرا است.

 وی اضافه کرد: کفسازی پارکینگ‌ها تکمیل شده اما سقف کاذب پارکینگها و محوطه سازی مجموعه در حال اجرا است؛ تأسیسات برقی و مکانیکی نیز تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت داشته اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :