دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تاکید بر همگانی کردن پیشگیری از مواد مخدر گفت: استفاده از ظرفیت خیران در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدردر دستور کار شوراست.

به گزارش تبریزمن، محمدعلی نصرتی روز سه شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: کلید واژه موفقیت در مبارزه با مواد مخدر این است که تمام توان جامعه و دستگاه ها را پای کار بیاوریم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های جامعه و به ویژه سمن ها گفت: توسعه فرهنگی و مشارکت پذیری مردم مهم ترین بخش توسعه است و باید با اعتماد سازی نگرانی جامعه را برطرف کنیم.

نصرتی با بیان اینکه فضای مجازی در ترویج اعتیاد و به دام انداختن جوانان با ترفندهایی از جمله داروهای لاغری ، تمرکز هوش و بی خوابی نقش تخریبی مهمی دارد، افزود: پیشگیری اولیه و اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده ها ضروری است و باید هنرمندان نیز در مبارزه با این معضل پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی نقشی تعیین کننده در چرخه مواد مخدر دارد، گفت: اقدامات دو سال گذشته هم در حوزه اطلاع رسانی و هم پیگیری قضایی باعث شد مصرف مواد مخدر شیشه کاهش یافته و قیمت آن به طور سرسام آوری افزایش یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر استفاده از ظرفیت روحانیون در ایام ماه مبارک رمضان به منظور پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر تاکید کرد.

نصرتی همچنین بر دستگیری و برخورد قاطع با خرده فروشان تاکید کرد و گفت: جمع آوری معتادان متجاهر در استان کار ارزنده ای است و باید تلاش کنیم که وضعیت اولیه برنگردد.

شهردار تبریز نیز در این جلسه بر استفاده از ظرفیت سمن ها و انجمن های مردم نهاد در پیشگیری از مواد مخدر تاکید کرد و گفت: لازم است درباره حمایت از سمن ها و دادن امکانات اقدام کنیم چرا که هزینه مقابله خیلی بالا است.

صادق نجفی با بیان اینکه امکانات گرمخانه ها کم است، از افزایش امکانات گرمخانه ها خبر داد و افزود: حاضرم چهار پروژه غیر ضرور را تعطیل کنم تا صرف پیشگیری و مقابله با مواد مخدر شود.

وی با بیان اینکه جهت ریشه کنی اعتیاد و دفع ناهنجاری بزرگ جامعه با تمام امکانات شهرداری در خدمت هستیم، اظهارکرد: هر دستگاهی اگر برنامه هدف مندی جهت پیشگیری از مواد مخدر داشته باشد، آماده همکاری هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه جمع آوری معتادان و پاک سازی معابر نیاز به بازنگری قوانین داشته و حاصل همکاری همه دستگاه هاست، گفت: جهت تداوم استان عاری از معتاد متجاهر باید حمایت قضایی انجام گیرد.

سرهنگ دهقان پور اظهارکرد: کشفیات مواد مخدر استان در سال جاری افزون بر ۱۲۰ کیلو هروئین، شیشه و تریاک است که در این رابطه ۸۵۷ نفر قاچاقچی و حمل کننده دستگیر شده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :