معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزایش ۱۰ درصدی سهم این استان از مسافرت های نوروز امسال را نسبت به نوروز گذشته پیش بینی کرد.

به گزارش تبریزمن، احمد حمزه زادهبا اشاره به اینکه در تعطیلات نوروز ۹۴، تعداد ۳۲۴ هزار و ۱۷۴ نفر گردشگر به تبریز سفر کردند اظهارکرد: با توجه به افزایش ۱۰ درصدی رزرو هتل ها و سایر مراکز اقامتی استان این پیش بینی محقق خواهد شد.

وی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار اعلامی حدود ۶۰ درصد ظرفیت مراکز اقامتی استان تکمیل شده است.

حمزه زاده با اشاره به اینکه دمای هوای استان از امروز افزایش یافته است و تبریز هم روزی آفتابی را سپری کرد، گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی برای پایداری هوا در روزهای آینده، انتظار می رود از فردا شاهد افزایش حضور گردشگران در استان باشیم.

حمزه زاده با اشاره به ظرفیت های مناسب گردشگری استان از نظر آثار تاریخی و طبیعی همچون مسجد کبود و ارگ علیشاه در تبریز، روستای کندوان در نزدیکی تبریز و روستای اوشتبین جلفا گفت: آمادگی لازم برای استقبال و پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی وجود دارد.

رئیس جامعه هتلداران استان هم با اشاره به اجرای طرح تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی مراکز اقامتی استان بر اساس میزان اقامت، گفت: با افزایش میزان روزهای اقامت، تخفیف ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کریم رسول زاده، ظرفیت هتل های استان را بیش از هشت هزار تخت اعلام کرد و گفت: مهمان پذیرها نیز علاوه بر هتل ها در زمینه پذیرش مهمانان فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم گفت: در صورت تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی استان، آموزش و پرورش استان تمهیداتی در نظر گرفته تا هیچ مسافری در استان از نظر اسکان با مشکل مواجه نشود.

جعفر پاشایی با اشاره به اینکه نوروزی امسال دو پایگاه در قالب ۲۱ مدرسه در تبریز با ۲۲۰ اتاق با تمام تجهیزات به صورت اتاق نوع الف در اختیار مهمانان فرهنگی و (در صورت نیاز) دیگر مسافران قرار خواهد گرفت، گفت: در تمام شهرهای استان مدارس زیادی برای این منظور در نظر گرفته شده تا در هیچ نقطه از استان مشکل اقامتی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طرح اسکان نوروزی این اداره کل بعد از ظهر ۲۷ اسفند آغاز شده و تا پایان ۱۳ فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: نشانی مراکز اقامتی علاوه بر اطلاع رسانی از طریق بنرها و راهنماها، در ورودی شهرها در اختیار گردشگران قرار می گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :