روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای از بارش برف و کاهش دما در روزهای پایان هفته خبر داد و از باغداران خواست مراقب یخ زدگی میوه ها در انبارها باشند.

به گزارش تبریزمن،  در این اطلاعیه با استناد به اطلاعیه جوی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی آمده است: از بعد ظهر چهارشنبه به تدریج با نفوذ سامانه بارشی به استان، افزایش ابر و وزش باد (گاهی شدید) و از اواخر وقت گاهی بارش باران و برف و مه پیش بینی می شود و از جمعه با کاهش دما نیز همراه خواهد شد.

هواشناسی کشاورزی آذربایجان شرقی به کشاورزان توصیه کرد ضمن آمادگی کامل، نسبت به تنظیم دما و رطوبت انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی، رسیدگی به بهداشت باغ ها با جمع آوری اندام های آلوده گیاهی (شاخه ها و میوه های ریخته شده به پای درختان) و امحاء آن ها اقدام کنند.

بستن کلش یا گونی دور تنه درختان (نهال های جوان) به منظور جلوگیری از خسارت جوندگان، تکان دادن درختان در صورت بارش برف به منظور جلوگیری از شکسته شدن آن ها، حمل محصولات کشاورزی با وسایل نقلیه حفاظ دار و استفاده از لامپ های مصنوعی در گلخانه ها برای جلوگیری از افت شدید دما از دیگر توصیه های این مرکز به کشاورزان استان است.

در این اطلاعیه به کشاورزان توصیه شده است تمهیدهای لازم برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز به منظور مقابله با هرگونه حادثه احتمالی جانی و مالی را انجام دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :